Rusų menininkas kuria mikrominiatiūrinius dirbinius. Pavyzdžiui, ant ryžio grūdo išgraviruoja garsiojo Levo Tolstojaus portretą. Arba ant perpjautos obuolio sėklos „pjedestalo“ pastato mažutį auksinį tanką. Arba keliaujančių kupranugarių karavaną „patupdo“ į adatos auselę.
Menininkas kuria Maskvoje, nedidukiame bute. Tiesa, daug vietos jam nelabai ir reikia. N.Aldunino kūryboje dažniausiai naudoja tik pincetą, superklijus, švirkštą ir mikroskopą, pagamintą 1985 m.
Kai kuriuos dirbinius sukurti menininkui užtrunka ir po keletą mėnesių. Štai auksinį kalašnikovą, susidedantį iš 34 atskirų dalių, sumeistrauti N.Alduninui užtruko šešis mėnesius. „Kartą sukūriau miniatiūrinį dviratį, po to ilgai sėdėjau, rūkiau ir nusprendžiau jį perdaryti. Reikia tinkamos nuotaikos, nes viskas kas dedasi tavo viduje, rankomis yra perkeliama į meną“, – pasakojo pats autorius.
