Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 11:27

Į Ray Bartkaus parodos atidarymą Vilniuje svečiai skrenda iš viso pasaulio

Ray Bartkus
15min.lt nuotr. / Ray Bartkus

Niujorke gyvenančio ir visame pasaulyje žinomiems leidiniams iliustracijas kuriančio lietuvio dailininko Ray (Rimvydo) Bartkaus menas vėl atvyksta į Lietuvą. Nors vieną jo darbą galima apžiūrėti ir net pačiupinėti kasdien – menininkas yra 50 litų banknoto autorius, instaliacijų ir paveikslų parodos dažniau būdavo rengiamos užsienyje.

Į R.Bartkaus parodos „Tapybos pabaiga“ atidarymą ketvirtadienio vakarą atvyksta būrys jo bičiulių iš įvairių pasaulio šalių: garsus Londono architektas Paulas Anthony Campbellas, JAV psichoterapeutas, gelbėjęs apdegusias Rugsėjo 11-osios aukas, energetikos specialistas, Niujorko avangardo muzikos žvaigždė, dizaineriai ir modeliai, politikai ir verslininkai.

Asmeninio albumo nuotr./„Wolf“
Asmeninio albumo nuotr./„Wolf“

Tapybos ir didžiulių instaliacijų, kurios buvo kuriamos Lietuvoje, parodą Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“ (Maironio 3, Vilnius) vilniečiai ir sostinės svečiai galės pamatyti iki gruodžio 1 dienos. Vėliau paroda turėtų keliauti į Maskvą, kitus miestus.

R.Bartkus jau du dešimtmečius gyvena ir kuria Niujorke, tačiau savo tapybos pasaulinę premjerą nusprendė surengti Vilniuje, kuriame gimė ir pradėjo kūrybos kelią.

„Likimo dovana, kad penkiolika metų brandintų mano darbų premjera įvyks Vilniuje, o į ją atskrenda draugai iš Japonijos, Kinijos, JAV, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Ukrainos ir daugelio kitų šalių. Už palaikymą ir pagalbą esu ypač dėkingas Vilniaus merui Artūrui Zuokui“, – pranešime spaudai cituojamas R.Bartkus.

Asmeninio albumo nuotr./Parodos katalogas
Asmeninio albumo nuotr./Parodos katalogas

Atidarant parodą bus pristatytas ir unikalus jo darbų katalogas. Dailininkės Sigutės Chlebinskaitės sukurtas neįprastos formos parodos katalogą kolekcininkai pradėjo „medžioti“ dar spaustuvėje, nes jis išleistas vos 212 numeruotų egzempliorių tiražu.

Pagrindinis parodos rėmėjas – JAV ambasada Lietuvoje, organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos-JAV asociacija ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga.

Ray Bartkus

Rimvydas (Ray) Bartkus gimė 1961 m. Vilniuje. 1986 m. baigęs grafiką tuomečiame Vilniaus dailės institute kūrė litografijas, ofortus, piešinius, dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje. Gavęs pasiūlymą pristatyti savo darbus viename JAV universitete, nusprendė persikelti į šią šalį ir 1991 m. su šeima – žmona Ina bei sūnumi Kristijonu – įsikūrė Niujorke.

Jo darbai pirmiausiai sudomino laikraščio „The New York Times” meno direktorių. Lietuvio iliustracijos yra papuošusios tokių žurnalų, kaip „Time”, „Newsweek”, „Harper’s”, „New York Times Book Review“ viršelius, publikuotos „Wall Street Journal”, „Los Angeles Times”, „Boston Globe”, „Business Weekly”, „Fortune“, „Smart Money“, „New Republic“, „Business Weekly“, „Christian Science Monitor“.

Menininkas yra dalyvavęs parodose Niujorke, Helsinkyje, Hagoje, Vienoje, Skopjėje, Varšuvoje, Pekine, Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, surengęs parodas sostinės galerijose, Kijeve.

Tarp jo darbų: Tymo turguje Vilniuje pirktuose duonos kepaluose išpjaustyti filosofų Immanuelio Kanto, Sokrato ir Giordano Bruno portretai; trijų jo pasų – sovietinio, lietuviško ir amerikietiško – kopijos, vieno dolerio banknoto ir milijono dolerių čekio klastotės. Vieną darbą galima išvysti kasdien – R.Bartkus yra 50 litų banknoto, papuošto Jono Basanavičiaus portretu, autorius.

Jo darbų galima rasti Lietuvos dailės muziejuje, Vilniaus universiteto grafikos kolekcijoje, Nacionalinėje portretų galerijoje (Vašingtonas), privačiose kolekcijose Lietuvoje, JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, kitose šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos