TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Simonaitytės bibliotekoje – vakaras Lietuvos laivyno metraštininkui Romui Tijūnėliui

Romas Tijūnėlis
Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Romas Tijūnėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 3 d. (pirmadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos III aukto hole vyks Vincento Romo Tijūnėlio autorinis vakaras ir parodos  „Palydėjęs, turiu sugrįžti“ atidarymas. Paroda skirta Romo Tijūnėlio 75-mečiui.

Dalyvaus: autorius, Juozas Šikšnelis, Adelė Žičkuvienė, Petras Bekėža, Lietuvos jūrininkų sąjungos, jūrų kapitonų klubo ir jūrinės visuomenės atstovai.

Vincentas Romas Tijūnėlis jūrai atidavė 18 metų, o iš viso su jūriniu verslu yra susijęs 34 metus. Lietuvos jūrininkų sąjungos nariu jūrininkas yra nuo pat atkūrimo, taip pat jis ir ilgalaikis tarybos narys. Jūrininkas visuomeniniais pagrindais yra parengęs nemažai knygų apie Lietuvos laivybos istoriją, išleidęs prisiminimų knygelių. V. R. Tijūnėlis 2005 m. apdovanotas Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu, kurį teikia Susisiekimo ministerija.

Parodoje, skirtoje Romo Tijūnėlio 75-osioms gimimo metinėms, eksponuojama Klaipėdos universiteto leidykloje išleistos R. Tijūnėlio parašytos ar sudarytos knygos: „Ar Lietuva jūrų valstybė?" (1998), „Laivynas, jūra ir tauta" (1999), „Išplaukė, kad nebegrįžtų" (2001), „Lietuvos jūrų laivyno vyriausieji mechanikai" (2004), „Jūreivystė prisiminimuose ir nuotraukose" (2005), „AB „Laivitė" istorija" (2006), „Dingo kaip rūkas" (2006), „Jūreivystės miniatiūros ir ne tik..." (2007), „Jūra šaukia, krantas kviečia" (2008), „Jūra – vartai į pasaulį" (2009), „Atgimusi Lietuvos jūrininkų sąjunga" (2009), „Gyvenimo prasmės beieškant“ (2011).

Taip pat parodoje eksponuojami įvairūs apdovanojimai, garbės raštai, dokumentai bei suvenyrai iš įvairių šalių, kuriose teko pabūti laivyne.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą