Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 8d. 05:48

Įdomi ir marga pažintis su mokslu

Mokslininkė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mokslininkė

Šį ketvirtadienį prasideda 6-asis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuris rugsėjo 10–18 dienomis Vilniuje ir Kaune kiekvieną kvies domėtis naujausiomis technologijomis, mokslo pasiekimais ir daugeliui mažai pažįstamu mokslo pasauliu.

Smagiausia tai, kad visi festivalio renginiai bus įkandami kiekvienam – tolimi nuo akademinių mokslinių paskaitų – labai įvairūs, įdomūs ir nuotaikingi. Pasak festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizatoriaus Rolando Maskoliūno, šiųmetis renginys sulaukė itin didelio susidomėjimo, o į dalį renginių jau nebėra laisvų vietų.

BFL/S.Žiūros nuotr./Rolandas Maskoliūnas
Rolandas Maskoliūnas

„Tai tarptautinio formato renginys, tokio pobūdžio festivaliai rengiami visame pasaulyje jau daugelį metų. Mūsų atveju yra du pagrindiniai jo tikslai: ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimo domėjimąsi mokslais. Kad jie rinktųsi mokslines specialybes, nes ir Europai, ir Lietuvai dabar trūksta tiksliųjų mokslų specialistų“, – aiškino R.Maskoliūnas. Jo teigimu, festivalis yra skirtas visiems, bet daugiausia dairomasi į mokyklas, moksleivius, tačiau studentai, kaip pasirodė ankstesniais metais, taip pat aktyviai dalyvauja renginiuose, eina į paskaitas. „Siekiame žmones supažindinti su naujausiomis tendencijomis, naujausiomis technologijomis, norime leisti žmonėms patiems jas išbandyti. Ruošiame interaktyvius chemijos, fizikos eksperimentus“, – pasakojo organizatorius.

Ypač daug susidomėjusių užsiregistravo į ketvirtadienį vyksiančią filmo „Mano sesers globėjas“ peržiūrą ir po jos rengiamą diskusiją. Ši bus apie vadinamąjį vaikų dizainą, kuomet vaikai tėvams su genetikų ir embrionologų pagalba sukuriami kaip donorai vyresniems jų vaikams gydyti. R.Maskoliūnas taip pat akcentavo projektą „Inovatyvi mokykla“, kuri tiesiogiai pagelbės mokytojams, politikams, kuruojantiems švietimo ir mokslo sritį – joje festivalio partneris „Microsoft“ pristatys, kaip galima pamokose taikyti inovatyvias technologijas.

R.Maskoliūno teigimu, mokyklose įvyks 12 renginių, kurių kiekviename apsilankyti turėtų apie 150–200 moksleivių. Iš viso, jo skaičiavimais, „Erdvėlaivis Žemė“ festivalyje dalyvauti turėtų apie 6–8 tūkst. žmonių. „Šįkart nėra galimybių didinti renginių skaičių, tačiau kviečiame visus nenusiminti. Tiems, kurie nepateks, galėsime tarpininkauti, kad tos mokinių grupės ir mokytojai galėtų laboratorijas aplankyti ar atlikti praktikos darbus ir kitu metu, nes mokslininkai linkę bendradarbiauti“, – žadėjo R.Maskoliūnas.

Visi festivalio renginiai nemokami, tačiau į dalį jų būtina registruotis.

Svarbu: vietų nebėra į kino peržiūrą su diskusija, į chemijos, fizikos eksperimentus, taip pat nėra vietų į ekskursiją į biofarmacijos įmonę „Sicor Biotech“/TEVA ir  į paskaitą „Kaip užlopyti ozono skylę“.

Daugiau informacijos apie festivalį čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas