Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 19d. 12:17

Ieva ir Jeronimas uždarys Kristupo vasaros festivalį

Ieva Prudnikovaitė ir Jeronimas Milius
D.Bagursko nuotr. / Ieva Prudnikovaitė ir Jeronimas Milius

Adomas/Jeronimas ir Ieva“ – taip juokais pavadintas Kristupo vasaros festivalio uždarymo koncertas, numatytas penktadienį, rugpjūčio 21 d., 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. Ir ši paralelė nubrėžta ne veltui: kaip Adomas ir Ieva ragavo uždraustojo vaisiaus, taip Jeronimas Milius ir Ieva Prudnikovaitė pasineria į miuziklų gundymus.

Juk kas yra miuziklų dainos, jei ne saldžios nuodėmės, žmogiškosios aistros teigimas? Apie ką yra miuziklų intrigų pynės, jeigu ne apie Gėrio ir Blogio nesutaikomą karą? Kas yra kiekvienos muzikinės istorijos ašis, jeigu ne tobulo moteriškumo ir tobulo vyriškumo trapus aljansas?

Spalvinga muzika, iš Brodvėjaus estrados netrukus pakerėjusi visą pasaulį, priverčia žmones verkti ir džiaugtis, meiliai glaustis prie mylimo žmogaus ar susimąstyti ir įsibauginti nuo apnuoginto miuzikluose žmogiškosios laimės trapumo... Sentimentalios baladės ir dramatiški duetai iš Džeisono Roberto Brauno miuziklo „Pastarieji penkeri metai“, Endriu Loido Veberio „Jėzus Kristus – superžvaigždė“, Viačeslavo Ganelino „Velnio nuotakos“, Kastyčio Antanėlio „Meilė ir mirtis Veronoje“ – efektingas jaudinančių melodijų rinkinys, tarytum specialiai sutvertas ekspresyviems jaunųjų dainininkų balsams.

Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, viena žymiausių jaunosios kartos operos bei kamerinės muzikos solisčių, yra bendradarbiavusi bene su visais Lietuvos simfoniniais ir kameriniais orkestrais, taip pat Lenkijos, Vengrijos, Vokietijos akademiniais kolektyvais, kasmet dalyvauja sceninių pastatymų bei koncertiniuose projektuose. Ji yra žinoma kaip universali, lanksti, atvira atradimams solistė, ilgainiui užkariavusi toli gražu ne vien akademinės muzikos klausytojų dėmesį.

Jeronimas Milius – tam tikra prasme Ievos priešingybė, atsvara. Nebūdamas „sugadintas akademinio išsilavinimo“, Jeronimas atstovauja stichiškesniam pradui. Emocionalus roko dainininkas, dainuodamas su Ieva, atsiveria kaip jautrus partneris, turintis savitą prigimtinį talentą ir gyvą jaunatvišką temperamentą.

Ievos ir Jeronimo dueto darna netgi sukėlė įvairių spėlionių žiniasklaidoje dėl jų asmeninių santykių – toks harmoningas ir tobulas, gyvas ir intriguojantis jųdviejų sceninis įvaizdis, ir toks puikus partnerio pajautimas juos sieja. Žinoma, lygiavertis šios darnos garantas yra ir ansamblis „4 tango“.

Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas) ir Donatas Bagurskas (kontrabosas) susibūrė prieš dešimtį metų. Per šį laiką sukauptas didžiulis įvairių žanrų repertuaras, dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose, surengta daug spalvingų programų, bendradarbiauta su ryškiais muzikais... Kas žino, galbūt, jeigu ne kūrybingų kvarteto narių iniciatyva, Ieva Prudnikovaitė ir Jeronimas Milius niekada nesukurtų tokios programos, o kiekvienam išgirstančiam juodu dainuojančius duetu akivaizdu, kad šių balsų sąjunga yra labai įdomus ir gražus muzikinis išradimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės