TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija paskirta poetei Elenai Karnauskaitei

Šiemetinė I.Simonaitytės vardo premija atiteks rašytojai Elenai Karnauskaitei.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Šiemetinė I.Simonaitytės vardo premija atiteks rašytojai Elenai Karnauskaitei.
Šaltinis: 15min
0
A A

26-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija paskirta poetei Elenai Karnauskaitei. Sausio 23 d., 17 val., I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) vyks šios premijos įteikimo vakaras.

Jau 26-erius metus iš eilės I.Simonaitytės premijos laureatas pagal tradiciją paskelbiamas artėjant rašytojos gimtadieniui – sausio 23 d. ir apdovanojamas Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje.

Iš 25 įteiktų premijų tik 13 buvo už grožinius kūrinius, iš jų – 8 prozininkams, 5 poetams,  nors nuostatuose akcentuojama, jog tai literatūrinė premija.

Šiemet naujos sudėties komisija pasvarsčiusi nutarė „grąžinti“ premiją grožinei literatūrai, todėl balsavimui iš 8 pretendentų į premiją paliko 4: A. Kuklio romaną „Atsispindintys medžiai“, E. Karnauskaitės eilėraščių rinkinį „Pasaulio krašte“, A. J. Navicko eilėraščių rinkinius „Pasirinkimas“, „Vieninteliam laikui“ bei autoriaus iš Jurbarko V. Kutkevičiaus ezoterinį romaną „Vorylė“ ir poringes „Sermėgiai apaštalai“.

I.Simonaitytės bibliotekos nuotr./Elenos Karnauskaitės „Pasaulio krašte“
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr./Elenos Karnauskaitės „Pasaulio krašte“

Balsuojant atviru balsavimu, daugumą balsų pelnė poetė Elena Karnauskaitė. Rinkinys „Pasaulio krašte“ – ketvirtoji poetės Elenos Karnauskaitės knyga. Pasaulio kraštas – ne tik aliuzija į romantinę pasaulėjautą, bet ir nuoroda į konkrečią Lietuvos vietą, pajūrio erdvę. Poetės kuriamas poetinis pasaulis supintas iš kasdienybės išgyvenimų ir ypatingų akimirkų. Romantiškai nusiteikęs skaitytojas gali tikėtis atviro, apnuoginto jausmų žaismo, tačiau autorė išlaiko subtilias kalbėjimo intonacijas, geba pasakyti ne tik tonus, bet ir pustonius.

Šiųmetinė Ievos Simonaitytės vardo premija bus simbolinė, mat šiemet garsiajai Mažosios Lietuvos rašytojai būtų sukakę 115 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018