Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš daugelio vienas – Klaipėdos krašto auksakaliai kviečia į parodą

Alfredo Žvagulio kūrinys
KKAC nuotr. / Alfredo Žvagulio kūrinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį 17.30 val. Klaipėdos krašto auksakalių cechas (KKAC) ir Rūtų galerija (Danės g. 9) kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į antrosios juvelyrinių dirbinių parodos atidarymą. Parodos pavadinimas – „E pluribus unum“ – lot. „Iš daugelio vienas“...

„Praėjusiais metais mūsų tikslas buvo  kuo išsamiau prisistatyti Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos visuomenei.  Šią parodą jau galime vadinti tradicine – norėtume, kad ši paroda taptų dar viena savita Klaipėdos miesto tradicija, kaip Klaipėdos pilies džiazo festivalis arba Jūros šventė. O kadangi tradicija gali būti tik puosėlėjama, o tai numato ir pastovią kaitą, visi parodos dalyviai šiais metais atsiskleidžia truputį kitaip. Pirmosios parodos metu stengėmės parodyti kuo platesnį  Vakarų  Lietuvos autorinės  juvelyrikos spektrą , šiais metais dalijames su parodos lankytojais ypatingais darbais – labiau  atskleisdami  savo asmeniškumą. Mūsų daug, mes visi labai skirtingi, bet štai rengiame vieną parodą, kurią  stengiames išlaikyti labai vientisą ir harmoningą, taip sekdami mūsų šių metų  parodos motto „e pluribus unum“ – kas lotyniškai reiškia „ iš daugelio vienas“ – pasakoja parodos kuratorius ir KKAC pirmininkas juvelyras dizaineris Viktoras Sitalo.   

Šešiolika parodos dalyvių, atstovaujantys ne tik keliems Klaipėdos krašto miestams, bet ir skirtingoms  auksakalystės meno pakraipoms, paruošė įspūdingą darbų kolekciją, kurią jungia vienybės įvairovėje  principas. Paroda bus įdomi ne tik juvelyrinių dirbinių megėjams. Be papuošalų ekspozicijoje  bus pristatomi meninio emalio kūriniai, numizmatika, ir netgi neįtvirtinti brangakmeniai, kurie galbūt sužadins lankytojų fantaziją  ir kurios bus galima panaudoti kuriant unikalų papuošalą.

„Parodai paruošiau jaunavedžių komplektą,“ – šypsosi šilutiškė emalininkė Aušra Mačiulaitienė, – „Jį sudaro apyrankė ir auskarai jaunajai bei segė į atlapą jaunajam. Koks jis? ...Tyras. Tikra šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą ir turinti didelę išliekamąją vertę.“

Klaipėdietis Arūnas Krutkevičius – vienas iš nedaugelio Lietuvos auksakalių, išmanančių senovinę japonų metalo apdirbimo techniką Mokume gane – pristatys kūrinį, kuriame bus kartu panaudoti auksas ir geležis. 
Vidas Bizauskas stebins specifinių technologijos  žinių reikalaujančio titano panaudojimu  juvelyrikoje.
Viktoras Sitalo pristatys autorinę sidabrinę monetą, skirtą Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejui paminėti.

Antroji Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda „E pluribus unum“ veiks „Rūtų galerijoje“ (Danės g. 9) iki gruodžio 22d. 

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami apsilankyti, o parodos atidarymo metu ir asmeniškai susipažinti su savo kūrinius pristatančiais auksakaliais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juvelyrika
Sužinokite daugiau