2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Įsigaliojo atnaujinta Europos Tarybos konvencija dėl bendros kino filmų gamybos

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo pataisyta Europos Tarybos (ET) konvencija dėl bendros kino filmų gamybos. Tai yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, reglamentuojantis šalių santykius kartu gaminant ir finansuojant filmus. Šios konvencijos pagrindu veikia kino paramos fondas „Eurimages“, kurio veikloje dalyvauja 36 valstybės narės.
Kinas
Kinas / 123rf.com

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad konvencija buvo pataisyta 2017 m. atsižvelgiant į naujų technologijų naudojimą kino filmų gamyboje, skirtingą valstybių finansinį pajėgumą, ekonominius ir finansinius pokyčius sektoriuje bei didėjančias bendrų kino filmų gamybos ne su Europos Tarybos šalimis apimtis.

Ratifikavus naują konvencijos variantą, išplėstos tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Susitarimas leis ET fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių kino filmų gamintojams ir platintojams.

Pataisytoje konvencijoje taip pat sumažinti bendragamintojų mažiausi galimi įnašai. Tai sudarys geresnes galimybes Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros gamybos projektų.

Be to, konvencijoje nustatyta dvipakopė oficialaus bendros gamybos statuso suteikimo procedūra: laikinajam oficialiai bendrai gaminamo filmo statusui gauti pakaks pateikti preliminarius dokumentus ir duomenis, o bendragamintojams, pateikus galutinius dokumentus ir duomenis, bus išduotas oficialiai bendrai gaminamo filmo statusas.

Pataisyta konvencija jau įsigaliojo 8 šalyse. Dar 14 šalių yra pasirašiusios dokumentą ir šiuo metu vyksta ratifikavimo procedūros.

LRV nutarimu Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos paskirtas atsakingu už šios Europos Tarybos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos nuostatų įgyvendinimą. Įgyvendinant konvenciją, Lietuvos kino centras parengs bendros gamybos statuso suteikimo tvarką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“