Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 3d. 12:59

Įsigijusiems bilietus į „Verterį“ – netikėta sėkmė

Operos solistas Andrew Richards
Bohemiečių nuotr. / Operos solistas Andrew Richards

Dėl laimingo atsitiktinumo, rytoj operos „Verteris“ žiūrovai scenoje išvys pasaulinio lygio žvaigždę, amerikiečių tenorą Andrew Richardsą. Tai vienintelė proga išgirsti garsųjį Amerikos ir Europos teatrų solistą Lietuvoje.

Netikėtai sutikęs dainuoti Vilniuje solistas savo balsu ir įspūdingu aktoriniu talentu vakar pribloškė visus dalyvavusius bohemiečių pastatytos operos „Verteris“ repeticijoje.

„Skambinome visoms garsiausioms pasaulio agentūroms ieškodami Verterio vaidmens atlikėjo. Šį vaidmenį atlieka labai nedaug solistų, todėl jie dažniausiai rezervuojami jau prieš metus. Turėjome mažai vilties, tačiau sėkmė smarkiai pranoko mūsų lūkesčius“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Vakar pirmojoje repeticijoje tenoras sužavėjo kartu repetavusius lietuvių solistus, orkestro muzikantus ir dirigentą Gintarą Rinkevičių. Bohemiečių nuostabai, spektakliui paruošti užteko tik vienos repeticijos.

„Nors repetavome tik vieną dieną, jo muzikinis išsilavinimas ir vaidmes paruošimas vertas aukščiausių komplimentų. Solistas viską atlieka tiksliai, įtaigiai, jo Verteris yra labai vyriškas ir tvirtas. Žiūrovams vertėtų pamatyti ir Edgarą Montvidą, ir Andrew Richards, nes tai reta galimybė išgirsti, kaip individualiai ir skirtingai tą pačią muziką atlieka puikūs menininkai“,– sako G.Rinkevičius.

Galimybę išgirsti šį tenorą turi tik garsiausių JAV ir Europos teatrų žiūrovai, kurie sutinka už spektaklį mokėti ir 1000 litų. Tačiau bohemiečiai suplanuotų kainų nepakeitė – bilietai į spektaklį Kongresų rūmuose kaip ir iki šiol parduodami nuo 50 litų.

Verterio vaidmenį Andrew Richards atliko garsiajame Briuselio „La Monnaie“ teatre. Taip pat solistas atlieka pagrindinius vaidmenis JAV ir Europos teatruose – „New York City Opera“, Berlyno Nacionaliniame, Miuncheno, Bavarijos, Frankfurto, Vienos, Marselio, Bolonijos, Nicos, Dresdeno, Paryžiaus „Comique“, Hamburgo operos teatruose. Jis dalyvauja pagrindiniuose Europos operos festivaliuose – Arena di Verona, Brėgenco ir  Aix-en-Provence.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas