Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 27, 12:31

Išsipildė Leonido Šinkarenkos svajonė – Nidoje susiliejo džiazas ir tenisas

Šį savaitgalį Nidoje karaliauja džiazas ir tenisas – jau dvyliktą kartą vykstantis festivalis „Nidos džiazo maratonas“ šį kartą kviečia ne tik klausytis muzikos improvizacijų, bet ir stebėti teniso kovas.
Leonidas Šinkarenka
Leonidas Šinkarenka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tokioje erdvėje kaip Nida padaryti renginį, kuris sujungtų kultūrą ir sportą, buvo mano sena svajonė. Tenisas – mano sena aistra, aš pats jį žaidžiu jau trisdešimt metų, o Nida tokioje mažoje teritorijoje šiuo metu jau turi net devynis kortus!“ – džiaugėsi festivalio „Nidos džiazo maratonas“  organizatorius, džiazo atlikėjas Leonidas Šinkarenka.

Šis savaitgalis Lietuvą žada lepinti karštais orais, tačiau festivalio siela, kuris ir pats žais teniso turnyre, tikino, kad užkietėjusiems teniso aistruoliams kortuose kautis nebus per karšta.

„O kaip Rogeris Federeris žaidžia 35 laipsnių karštyje? Jie kenčia ir mes kentėsime! Svarbiausia nelyja, – šypsojosi L.Šinkarenka. – Šiemet aš pats tik žaisiu ir pagrosiu naktinėse džiazo sesijose, bet nusprendžiau nekoncertuoti, nes turiu labai daug organizacinių reikalų.“

Tokioje erdvėje kaip Nida padaryti renginį, kuris sujungtų kultūrą ir sportą, buvo mano sena svajonė. Tenisas – mano sena aistra, aš pats jį žaidžiu jau trisdešimt metų.

Penktadienį, liepos 27 dieną, Nidos teniso kortuose vyksta mėgėjų ir profesionalų kovos, o vakare visų poilsiautojų ir džiazo mėgėjų Nidos prieplaukoje lauks festivalio koncertas. Pirmoje jo dalyje – „Džiazo miniatiūros“, kurias atliks keturi Lietuvos muzikantai: Giedrė Kilčiauskienė (vokalas), Andrejus Polevikovas (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Darius Rudis (mušamieji).

Vakaro atmosferai įšilus, sceną užims garsus vokalistas iš Kubos Ibrahimas Ferreris Kindelanas su kubiečių ir argentiniečių grupe „La Cuban Latin Group“.

„Kubiečiai ir argentiniečiai yra šių metų festivalio centrinės figūros. Jie sukels tikrą lotynų muzikos fiestą! – viliojo festivalio prodiuseris. – I.Ferreris Kindelanas yra garsiojo „Buena Vista Social Club“ vieno įkūrėjų Ibrahimo Ferrerio sūnus. Čia bus tikrai karšta.“

Po vidurnakčio melomanai bus pakviesti į šalia Nidos prieplaukos esančią vyninę, kurioje tęsis džiazo sesija.

Šeštadienį, liepos 28 dieną, nuo 9 val. iki 19 val. teniso žaidėjai toliau kausis dėl geriausiųjų titulų. Atsipūsti po žaidimo ar mėgavimosi saulės voniomis 21 val. Nidos poilsiautojai vėl bus kviečiami į Nidos prieplauką.

Šveicarų trio „Vein“ ir lietuvių saksofonininkas Janas Maksimovičius leis pasimėgauti fortepijono, kontraboso, saksofono ir būgnų moderniu džiazu.

„Šis pasirodymas bus tikra atgaiva visiems džiazo mėgėjams, – užtikrino L.Šinkarenka. – O antrojoje koncerto dalyje pasirodys rusų duetas – briliantinis pianistas Daniilas Krameris ir šių dienų Rusijos žvaigždė, gitaristas Romanas Mirošničenko.“

Festivalį „Nidos džiazo maratonas 2012“ užbaigs naktinė džiazo sesija, kurioje prie rusų dueto prisijungs saksofonistas Kęstutis Vaiginis ir ispanų kilmės amerikiečių gitaristas Hernanas Romero.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą