Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 25d. 14:39

Iššūkis: pirmą kartą Lietuvoje Galvės ežere pastatyta scena

Scena Galvės ežere
„Gulbių ežero“ organizatorių nuotr. / Scena Galvės ežere

Trakuose, priešais pilį, Galvės ežere antrą savaitę dieną ir naktį dirba narai ir patyrę scenų statytojai. Tikslas – pirmą kartą Lietuvoje pastatyti itin techniškai sudėtingą konstrukciją – sceną baletui. Jau šį šeštadienį, birželio 29-ąją joje įvyks spektaklio „Gulbių ežeras“ premjera su Maskvos Didžiojo teatro baleto žvaigždėmis – Jaketarina Krysanova ir Dmitrijumi Gudanovu.

Šešiolikos metrų ilgio ir keturiolikos metrų pločio scena nuo kranto nutolusi apie keturis metrus, todėl 50 spektaklio artistų į ją bus atplukdyti laivu. 

Pasak scenos statytojų, didžiausia problema –  dumblas ir nuokalnė.  Dėl netvirto pagrindo pastolių statymo darbai užtruko daugiau nei tris paras. Įprastai statant scenas ant žemės tai trunka ne daugiau kaip tris valandas. 

„Čia jums ne pievoje, o beveik dešimties metrų gylyje pastolius scenai statyti. Darbus apsunkina beveik metro gylio dumblas ir nelygus dugno reljefas. Kad konstrukcija būtų stabili ir šimtą procentų saugi teko sutvirtinti ir išlyginti ežero dugno dalį, statyti specialias platformas pastoliams. Galiu atsakingai pareikšti, kad Lietuvoje tokios, beveik stebuklui prilygstančios, scenos konstrukcijos tikrai nėra buvę“, – teigė naras Jevgenijus.  

Gulbių ežero organizatorių nuotr./Scena Galvės ežere
„Gulbių ežero“ organizatorių nuotr./Scena Galvės ežere

Iš visų pusių vandens apsuptoje scenoje bus įrengta apie 14 tonų įvairios technikos. Ypatingas dėmesys skiriamas apšvietimui. Šviesos turėtų nuplieksti ne tik didžiulę sceną, bet ir vakarėjančio ežero bangas. Organizatoriai įsitikinę – įspūdis bus nepakartojamas.  

Tiesa, iš pradžių skelbta, kad scena bus pantoninė, tačiau ši konstrukcija pasirodė nestabili, todėl jos atsisakyta ir imtasi gerokai sudėtingesnės ir brangesnės. 

VIDEO: Gulbių ežeras

Kadangi pirmieji bilietai išpirkti per 10 dienų, o susidomėjimas unikaliu renginiu neslūgsta – šią savaitę prekyboje pasirodė papildomų bilietų į birželio 29 – osios ir 30 – osios dienos spektaklius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės