Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 16:46

Japonų kultūros festivalis „nowJapan“ vilios lietuvius aplankyti Japoniją

Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ pristatymas
Luko Balandžio nuotr. / Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ pristatymas

Rugpjūčio 14-19 dienomis Vilniuje su japoniška kultūra ketvirtą kartą supažindins festivalis „nowJapan“. Visi norintys galės apsilankyti auksinio japonų kino seansuose, koncertuose, paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse, apžiūrėti fotografijų parodas ir užsikrėsti noru nuvykti į Japoniją.

Festivalio „nowJapan“ įžanga taps nemokami japonų aukso fondo kino seansai „Multikino“ kino teatre, kurie bus rodomi su angliškais subtitrais. O taip pat prekybos centre „Panorama“ jau eksponuojama japonų fotografo Hideaki Hamada paroda „Haru and Mina“.

„Šis pasaulyje išgarsėjęs japonų portretų fotografas dirba paprastai, bet kartu genialiai. Jis fotografuoja savo sūnus kasdienybėje. Jo fotografijos jaukios, šiltos, atskleidžiančios japoniškos šeimos ypatumus, nostalgiškai romantišką buitį ir vertybes“, – pristatė  festivalio organizatorius Sergejus Grigorjevas.

Luko Balandžio nuotr./Japonijos kultūros festivalio nowJapan organizatorius Sergejus Grigorjevas
Luko Balandžio nuotr./Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ organizatorius Sergejus Grigorjevas

Oficialus festivalio atidarymas įvyks rugpjūčio 17 d. – klausytojai Šv.Jonų bažnyčioje išgirs unikalų Ainu folkloro giedotojų trio iš Japonijos ir Lietuvos sutartinių grupės „Trys keturiose“ koncertą.

„Japonų Ainu folkloras ir lietuviškos sutartinės turi be galo daug panašumų, todėl mes drąsiai šį koncertą vadiname senoviniu kultūrų tiltu“, – aiškino S.Grigorjevas.

Rugpjūčio 18 diena bus skirta veiksmui – Vilniaus kongresų rūmų lankytojai galės pažinti Japonijos kultūrą dirbtuvėse, paskaitose, koncerte ar spektaklyje. Dieną pradės Japonijos ambasados Lietuvoje antrojo sekretoriaus Takuro Mori paskaita, kurioje jis žada papasakoti apie japoniškų komiksų – manga – kavines, naujausias anime kryptis, šiandienines subkultūras Japonijoje.

„Kalbėdamas šiomis temomis, norėčiau sudominti Lietuvos jaunimą, nes siekiu, kad kuo daugiau lietuvių aplankytų Japoniją“, – išdavė T.Mori.

Luko Balandžio nuotr./Japonijos kultūros festivalio nowJapan pristatymas
Luko Balandžio nuotr./Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ pristatyme T.Mori

Po dvylikos metų gyvenimo Japonijoje į Lietuvą grįžusi vienintelė Lietuvoje sertifikuota Ikebana meno mokytoja Laima Vanagienė ne tik papasakos apie rytietiškas gėlių kompozicijas, bet ir dirbtuvėse pamokys jų kūrimo meno.

Specialiai į Lietuvą pristatyti savo parodos atvyksta japonų moderniosios architektūros fotografas Katsuhisa Kida, savo darbais pademonstruosiantis, kad į pastatus galima pažvelgti kitu žvilgsniu.

Nacionalinio dramos teatro aktorė Vesta Grabštaitė kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų trupe „Degam“ visiems besidomintiems pristatys japonų režisieriaus ir filosofo Tadashi Suzuki dramos aktorių vaidybos metodą.

„Atstovausiu T.Suzuki mokyklai, nes dėstau šį metodą Lietuvos studentams. Šis metodas yra populiarus Lietuvoje, žiūrovai jį gali išvysti, pavyzdžiui, Oskaro Koršunovo spektaklyje „Vasarvidžio nakties sapnas“, – pasakojo V.Grabštaitė. – Šis aktorių ruošimo metodas skirtas ne tik artistams – jo gali mokytis kiekvienas žmogus. Naudojantis šiuo metodu, lavinamas nematomas kūnas – tai susiję su energija, svorio centru ir kvėpavimu.“

Luko Balandžio nuotr./Aktorė Vesta Grabataitė
Luko Balandžio nuotr./Aktorė Vesta Grabštaitė

Šeštadienio, rugpjūčio 18 d., vakarą melomanai galės džiaugtis grupės „Fusedmarc“ koncertu, kuriame bus galima išgirsti ne tik senus, bet ir specialiai su japonų kultūra susietus kūrinius.

Populiariajai Japonijos kultūrai skirta paskutinė festivalio diena – rugpjūčio 19-oji. Daug Lietuvos ir užsienio dalyvių dėmesio kasmet sulaukia Japonijoje gimęs kultūros fenomenas – „Cosplay“ konkursas, per kurį keli šimtai žmonių pademonstruoja savo pačių susikurtus japonų animacijos ar komiksų personažų kostiumus.

„Japonijoje ypatingai populiaru įsikūnyti į populiariosios kultūros personažus – ne tik vilkėti jų kostiumais, bet ir kopijuoti jų elgesį, pademonstruoti aktorinį meistriškumą ir pan.“, – tikino festivalio organizatorius.

Komisijos ir žiūrovų favoritui bus suteikta galimybė atstovauti Lietuvai tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.

Festivalį „nowJapan“ vainikuos tradicinė kelių šimtų japoniškų personažų eisena Vilniaus senamiesčiu, suteiksianti naujų spalvų miestui.

Bilietus į festivalį platina „Bilietų pasaulis“. Daugiau informacijos nowjapan.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas