TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunųjų kūrėjų darbai bus eksponuojami Prancūzijoje

Darius Šidlausko performansas „Pelenai“.
KKKC nuotr. / Darius Šidlausko performansas „Pelenai“.
Šaltinis: 15min
0
A A

2012/2013 metų „Jaunųjų Europos kūrėjų“ bienalė su 80 menininkų iš 10 Europos šalių bus pirmą kartą pristatyta spalio 14 d.,galerijoje „La Fabrique“, Prancūzijoje.

„Jaunieji Europos kūrėjai“ – tai tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė, kurioje savo kūrybą pristato jaunoji menininkų karta. Kasmetinės Prancūzijos miesto Montružo inicijuotos jaunųjų kūrėjų parodos išaugo į jungtinę kelių Europos šalių organizuojamą šiuolaikinio meno bienalę.

2006 m. Klaipėdos miestas tapo šio projekto partneriu. Šiuo metu bienalėje dalyvauja devynios šalys: Austrija, Italija, Ispanija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Vengrija, Vokietija bei garbės svečio teisėmis tik Prancūzijoje savo autorių darbus pristatysiantys Nyderlandai. Šios šalys atrinko po 8 jaunus autorius. Jų sukurti darbai dalyvaus tarptautinėje bienalėje, kuri aplankys visas šalių-narių ekspozicines erdves.

Šiais metais Lietuvos ekspozicija pristato ne tik paskutines meno pasaulio tendencijas: kūrybinio proceso atvirumą, socialinį kūrinio turinio sutelktumą, superrealizmo estetiką, menų sintezės darinius, bet reprezentuoja ir geriausias Lietuvos dailės tradicijas, ypač klasikinių žanrų kontekste.

Atrinkti autoriai – saviti ir įdomūs, kurių darbuose kokybė demonstruojama tiek turinio, tiek ir technikos aspektais.

2012/2013 metų „JEK“ bienalėje Lietuvai atstovaus: Lina Albrikienė, Ieva Bertašiūtė- Grosbaha, Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Greta Grendaitė, Severija Inčirauskaitė- Kriaunevičienė, Rodion Petrov, Darius Šidlauskas ir Renata Vinckevičiūtė.

Paroda Prancūzijoje vyks iki 2011 11 13 d., o 2012 m. sausio pabaigoje bus pristatyta KKKC Parodų rūmuose iš kur vėliau keliaus į Vokietiją, iš jos - į kitas meno projekte dalyvaujančių šalių ekspozicines erdves.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018