Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 23d. 16:46

JAV gyvenanti Lietuvos fotografė parodoje atskleidžia Niujorko didybę ir kasdienybę

Niujorkas
Aušrinės Dereškevičiūtės nuotr. / Niujorkas
Nuo liepos 30 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) eksponuojama Aušrinės Dereškevičiūtės fotografijų paroda „Niujorko gatvės tylaus praeivio akimis“. Įėjimas nemokamas. Maloniai kviečiame apsilankyti.

JAV gyvenanti fotografė A. Dereškevičiūtė yra surengusi personalinių parodų, taip pat dalyvavusi grupinėse parodose. Bibliotekoje eksponuojamoje parodoje – Niujorko vaizdai. Menininkė nesiekė parodyti Niujorko kaip idealios vietovės architektūros ar kultūros atžvilgiu. Tarp dangoraižių ir niekada nenurimstančių miesto gatvių keletą metų ji gaudė momentus, kurie intrigavo, leido pajausti didmiesčio didybę ir kasdienybę.

Ištisą parą verdantis gyvenimas, tūkstančiai turistų, sumišusių su įvairiaspalve vietinių gyventojų minia, parduotuvių vitrinos bei išskirtiniai veikėjai – visa tai patraukia dėmesį, priverčia stabtelėti minutėlei, todėl autorė kviečia susipažinti su Niujorku ir pažvelgti į jį tylaus praeivio akimis.

„Kiekviena menininko fotografija yra tarsi autoportretas – momento atspindys, užšaldytas laike. Ar galima tikėtis, kad kiti matys ir jaus tą patį kaip fotografas, įamžinęs šią akimirką? Susidaro įspūdis, kad kai kurie dalykai pasiklysta virsme iš judančio į nekintantį, tarp objektyve matyto vaizdo ir popieriuje atspausdinto atvaizdo. Iš tikrųjų, kai kurios fotografijos mus labiau sudomina, sukelia didesnes emocijas, mintimis sugrąžina atgal prie įamžinto vaizdo, skatina atrasti kažką ankščiau nematyto, nežinomo, nepažinto. Kiekvienas žiūrovas turi individualios patirties, todėl fotografiją vertina savaip, priimdamas, išgyvendamas tai, ką mato, arba atmesdamas“, – teigia fotografė A. Dereškevičiūtė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 24 d.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:55
01:32
00:56

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali