TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato Laimono Zako projektą „Glitchr“

Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato Laimono Zako projektą „Glitchr“
Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato Laimono Zako projektą „Glitchr“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 8 d. Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato tinklo menininko Laimono Zako projektą „Glitchr“. Menininkas naudoja kūrybiško programavimo būdus, kurdamas savitą internetinę estetiką arba, paties menininko žodžiais tariant – tapybą, socialinį tinklą naudojant kaip drobę.

2011 m. birželį  Laimonas Zakas pirmą kartą susidūrė su diakritinių ženklų kombinavimu internete, o paieškojęs tokios veiklos pėdsakų ir neradęs analogų, sugalvojo savo projektą, pasinaudodamas Unicode“ sistemos spragomis, leidžiančiomis prie vieno simbolio pridėti neribotą skaičių diakritinių ženklų. Tokiu būdu galima buvo sukurti „tekstą“, kuris išlenda už įprastų tinklalapio tekstui numatytų rėmų (tiek Facebook, tiek Google“, tiek Twitter“ sistemose  ir t.t.), kitaip sakant, galima buvo kurti abstrakčias grafinių ženklų tekstūras.

Menininkas atrado ir kitų kūrybiško programavimo būdų, pavyzdžiui, naudojantis socialinio tinklo „Facebook“ spragomis, į tinklo naujienas integruojant iškraipytus socialinius plug-in'us (įskiepius), t.y. animuotus paveikslėlius, pokalbių langus, paieškos langus ir kitus objektus. Kurį laiką buvo įmanoma integruoti net pagrindinę, firminę „Facebook“ mėlyną juostą ir tokiu būdu iš šių ženklų arba objektų taip pat kurti savotiškas vizualias ir prasmines abstrakcijas, iš esmės, sukuriant sistemos, tinklo „gedimo“ iliuziją.

Kaip „Glitchr“ projekto dalį JMVMC, Laimonas Zakas kartu su video menininku Rimu Sakalausku bei elektroninės muzikos kūrėju Miša Skalskiu (dar žinomu 96WRLD slapyvardžiu) taip pat pristato mappingo dalį. Video arba 3D mappingas yra populiarus kaip elektroninė taikomojo meno rūšis. Dažniausiai naudojamos didžiulių mastelių projekcijos ant pastatų įvairių švenčių, koncertų metu, taip pat įvairios mappingo rūšys yra neatskiriama klubinės kultūros dalis, kaip DJ-jų ir VJ-jų bendradarbiavimo rezultatas.

Ant įvairių paviršių projektuojami vaizdai sukuria dinamiškus vaizdinius, įvairiai transformuojančius mums įprastą regimąjį pasaulį. Šį kartą Laimonas Zakas, Rimas Sakalauskas ir Miša Skalskis sukūrė mappingo kompoziciją kaip savarankišką kūrinį specialiai projektui JMVMC.

Parodos atidarymas rugpjūčio 8d. 19h. Paroda veiks iki rugsėjo 9d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018