Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 20d. 13:00

Jubiliejiniame Žilėnienės spektaklyje – nelaiminga aistros istorija

Julija Žilėnienė ir Gytis Įvanauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Julija Žilėnienė ir Gytis Ivanauskas

Mados namų dešimtmečio jubiliejų dizainerė Julija Žilėnienė, kaip ir žadėjo, švęs netradiciškai – Vilniaus mažajame teatre vasario 6 d. menininkė su choreografu Gyčiu Ivanausku pristatys kostiuminį spektaklį „Karališka aistra“. Jame trys aktoriai šokiu, muzika, vaizdo instaliacijomis ir 15 kostiumų papasakos dviejų žmonių nelaimingą meilės, aistros, džiaugsmo ir liūdesio istoriją.

„Pabandžiau savo kūryboje sujungti istoriją, muziką, vaizdą ir drabužius. Spektaklis prasidėjo nuo kostiumų, kurie pasakoja savo aistros istoriją tarp vyro ir moters, – apie būsimą netradicinį kolekcijos pristatymą pasakojo J.Žilėnienė. – Moteris pamato vyrą, poetą iš didžiosios raidės, ir geidžia jo kaip vyro, o jis moterį mato kaip savo mūzą. Dėl šio skirtingo matymo įvyksta daug nesusipratimų ir galiausiai istorija baigiasi nelaimingai.“

Moteris pamato vyrą, poetą iš didžiosios raidės, ir geidžia jo kaip vyro, o jis moterį mato kaip savo mūzą. Dėl šio skirtingo matymo įvyksta daug nesusipratimų ir galiausiai istorija baigiasi nelaimingai.Dizainerė prisipažino, kad šis spektaklis jai – išskirtinis, nes tai pirmas tokio pobūdžio projektas kūryboje: „Drabužis nėra atskiras daiktas – aš noriu, kad jis gyventų su istorija, su žmogumi.“

Mados ir stiliaus kūrėjos idėją suprato ir palaikė choreografas bei šokėjas G.Ivanauskas, kuriam netradicinis kolekcijos pristatymas pasirodė įdomus.

„Nereikėtų tikėtis teatralizuoto madų šou. Tai bus šokio spektaklis su šokančiais aktoriais, kostiumais, muzika ir vaizdo instaliacijomis, – žadėjo choreografas. – Kai su Julija suderinome spektaklio scenarijų, kurį pati ir parašė, galėjau iš šalies pažvelgti į istoriją, kuri daugumai iš mūsų yra pažįstama. Dviejų žmonių likimai išsiskiria dėl to, kad vienas iš kito tikisi skirtingų dalykų.“

Istorijai apie du žmones papasakoti spektaklio kūrėjai pasirinko tris aktorius – vieną vaikiną (Evaldą Taujanskį) ir dvi merginas (Juditą Zareckaitę ir Giedrę Zaščižinskaitę), kurie per spektaklį apsivilks ir žiūrovams parodys 15 skirtingų kostiumų.

„Viena mergina vaidina tą žemišką gaivališką pradą, šiurkščiai pasakius, mėsą, o kita yra poeto svajonė ir mūza, kokią jis norėtų matyti“, – spektaklio idėją aiškino G.Ivanauskas.

Be premjeros vasario 6 d., kostiuminis šokio spektaklis „Karališka aistra“ plačiajai visuomenei dar bus pristatytas vasario 25 ir 26 d. Vilniaus mažajame teatre. Jei spektaklis sulauks visuomenės susidomėjimo, anot J.Žilėnienės, gali būti tariamasi dėl jo įtraukimo į teatro repertuarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas