Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinio festivalio „Kaunas photo“ parodoje – nuo daugiataučių vestuvių iki šventinių motyvų antkapiuose fotografijų

Pasibaigus gyvenimui, šventė tik prasideda
Eugenios Maximovos nuotr. / Pasibaigus gyvenimui, šventė tik prasideda
Šaltinis: 15min
0
A A

M.Žilinsko dailės galerijoje balandžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val. įvyks dešimtojo fotomeno festivalio „Kaunas photo“ pagrindinės parodos „Ačiū už sveikinimus!“ atidarymas, o 19 val. galerijos auditorijoje lankytojų laukia projekcijų renginys, kuriame savo darbus ekrane pristatys Szabolcs Barakonyi, Martinas Guggisbergas, Katarina Radovic, taip pat įvyks fotografo Maciej Dakowicz darbų „Kardifas sutemus“ peržiūra lydima autoriaus komentarų.

Minint dešimtąjį festivalio gimtadienį, parodų temai buvo pasirinktas šventinis motyvas. Parodose rodomos fotografijos kalbės apie paprastų žmonių vaikystės, jaunystės, studentavimo, kvailystės, idealų paieškos, miestelių, brandos, senatvės, amžinybės ir kitus šventinius kontekstus.

Pasak festivalio įkūrėjo ir vadovo Mindaugo Kavaliausko, šiandieninė švenčių fotografija įdomi tuo, kad joje galima įžvelgti ir optimizmo gaidų, ir sunkmečio priežasčių.

Žiūrovus parodoje pasitiks argentiniečio Estebano Pastorino Diazo (ARG-ESP) švenčių Kuboje, Ekvadore ir Ispanijoje panoramos, sukurtos metodu, pelniusiu autoriui „Guineso“ pasaulio rekordą už ilgiausią fotografinį negatyvą. Niujorkietė Susan A. Barnet (USA) fiksavo sutiktųjų marškinėlius su užrašais, kviečiančiais švęsti. Raimondo Pociaus (LT) interaktyvi instaliacija leis visiems atidarymo dalyviams įsiamžinti prie parodos „durų“, vėliau šie portretai bus eksponuojami.

Vengras Szabolcs Barakonyi (H) siūlo žiūrovams beveik iš viešosios erdvės išnykusią temą – vaikų nuo nulio iki trijų metų šventes ir gimtadienius. Kaunietis Jonas Petronis (LT) primins studentų vakarėlių svaigulį ir galvos skausmus senoje geroje juodai-pilkoje analoginėje fotografijoje. Pirmąkart parodos pavidalu rodoma šveicarų fotografo Martin Guggisberg (CH) serija „Miss Neįmanoma“ pasakoja apie „misių“ rojaus – Šveicarijos – įvairovę, ir merginų pastangas siekiant grožio olimpo.

Amerikietė Amy Stevens (USA) savo trisdešimtajam gimtadieniui nutarė pasigaminti trisdešimt monumentalių tortų. Nežiūrint, kad projektas konditerijos meistriškumo prasme nepavyko, tačiau kiekviena iš šių nesėkmių – tikras saldainiukas fotografijos mylėtojams. Daugiatautes vestuves fotografavusi Katarina Radovic (SRB) pateikia visai nekomercinio fotografo žvilgsnį į vestuves Europoje.

Paradoksais ir humoru spindintis Nicko Hanneso (B) darbas „Tradicijos Flamandijoje“ – puikus palyginimas Nepriklausomybės dienos šventei Baltarusijoje, kurią Uladzimir Parfianok (BY) fotografavo iš televizijos ekrano.

„Šokančios arbatėlės“ – pagyvenusių žmonių šokiai Šiaurės Prancūzijoje – lyrinė gaida Fredo Boucherio (F) darbuose. Bulgarė Eugenia Maximova (A) keliavo po Ukrainą, Moldovą, Rusiją, fiksuodama šventinius motyvus antkapiuose, tuo teigdama, kad pasibaigus gyvenimui, šventė tik prasideda.

Parodoje bus taip pat eksponuojami šventinės tematikos darbai iš „Kaunas photo“ kolekcijos, rodyti ankstesnėse festivalio programose: Reiner Riedler (A) „Dirbtinės atostogos“ , Mariusz Forecki (PL) „Myliu Lenkiją“, Cara Bowerman (AUS) „Ute festivalis“ ir kitų autorių darbai.

Balandžio 18, 30 ir gegužės 18 d. dienomis planuojami turai į parodą su gidu.

Balandžio 12 d. Kauno fotografijos galerijoje ir galerijoje „Meno parkas“ tęsis dešimtojo festivalio atidarymo renginiai. Tuo tarpu parodomis, projekcijų vakarais, susitikimais su autoriais ir kitais renginiais, festivalis džiugins iki pat rudens. Šiemet festivalis bus pilnas atradimų fotografijos profesionalams, studentams bei fotografijos raiškos tobulybės ir savo kūrybos sėkmės kelių ieškantiems.

Dešimtus metus iš eilės rengiamą fotomeno festivalį remia Kauno miesto savivaldybė ir LR Kultūros ministerija. Festivalį organizuoja VšĮ „Šviesos raštas“ ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą