Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 11:47

Juvelyrikos paroda PAIRIDAEZA leis žiūrovui žengti į siurrealų pasaulį

Tanelio Veenre kaklo papuošalas „Prieš saulėlydį“
Asmeninio archyvo nuotr. / Tanelio Veenre kaklo papuošalas „Prieš saulėlydį“
„AV17 Galerija“ (Aušros vartų g. 17, Vilnius) didžiuojasi galėdama kartu su „Mados infekcija“ pristatyti Estijos juvelyrą, fotografą, meno kritiką, redaktorių, poetą, nuo kitų metų Talino Dailės Akademijos Juvelyrikos ir Kalvystės katedros vadovą Tanelis Veenre parodoje PAIRIDAEZA (Prarastas Rojus).

T.Veenre gimė meną bei muziką mylinčioje šeimoje. Visus vyrus šeimoje domino ir vienijo muzika, tačiau Tanelis pasirinko kelią, kuris galbūt, kitaip susiklosčius gyvenimui, butų buvęs artimas jo mamai. Jis prisimena: „Didelę dalį savo vaikystės praleidau piešdamas ant grindų“. Tanel taip žavėjosi menu, jog nusprendė stoti į juvelyrikos studijų programą dailės akademijoje. Dėka šių studijų menininkas sutiko Kadri Mälk, kuri jį išmokė žiūrėti ir suprasti dalykus plačiau. Tanel išsiugdė itin individualų, iš kitų išsiskiriantį stilių. Puoštis jo juvelyrika – tai įžengti į kitą pasaulį, kuriame realybė išsitrina ir tampa svajingu peizažu. Tanel Veenre juvelyrikos kolekcija, tai tarsi eilėraščių rinkinys. Nenuostabu, kad jis sulaukė didelės tarptautinės sėkmės.

Luca Raffaele Batta nuotr./Tanelis Veenre
Luca Raffaele Batta nuotr./Tanelis Veenre

1995-2005 studijavęs Talino Dailės akademijoje, 1997-1998 metus praleido garsiojoje Gerrit Rietveld Academie Olandijoje. Surengęs 12 solinių ir dalyvavęs virš 80 grupinių parodų, menininkas yra nepaprastai produktyvus ir aktyvus. Tanel Veenre kūrinius matė Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Rusijos, Vokietijos, Austrijos, Olandijos, Belgijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Anglijos, Škotijos, Prancūzijos, JAV ir Kinijos žiūrovai. Jo darbai yra publikuoti daugiau nei 29 knygose. Begalė konferencijų, tiek dalyvaujant, tiek skaitant pranešimus, eilė redaguojamų žurnalų, atsakingojo už kultūrą postas dviejuose žymiausiuose Estijos laikraščiuose – tik dalis menininko pareigų. Ne tik Talino, bet ir kitų šalių aukštoji visuomenė mielai nešioja jo sukurtus objektus. Tanel darbai yra saugomi keturiuose muziejuose – Estijoje, Prancūzijoje ir JAV.

2009 metais T.Veenre dalyvavo „Mados infekcijoje“, nes tiek mados, tiek juvelyrinių aksesuarų kūrimas yra viena iš jo aistrų. Šį lapkritį menininkas sugrįžta į „Mados infekciją“ kartu su savo juvelyrikos kūrinių paroda bei paskaita „AV17 Galerijoje“.

PAIRIDAEZA, arba Prarastas Rojus, T.Veenre parodoje atskleidžiamas per egzistencines ir religines prasmes, per poeziją, pasisemtą iš Baudelaire posmų, keliamas kultūrologines mįsles, kvepiančias magija ir paslaptimi. Čia menininkas formuoja naują, unikalią mitologiją: jūros arkliukai, stirnų kojos, kiaušiniai, laumžirgiai, antikinis medis, koralai, plūdurai, kaulai, smuiko detalės, dažnai atsispindintys menininko kūryboje, kuria fantasmagorinę realybę. „Juvelyrika – tai kristalizuota poezija, rafinuota, kompaktiška, laisva ir kartu įtempta. Menas pats pasakoja apie save, tuo tarpu juvelyrika tampa vaizduotės triumfu; tai dviejų žmonių pasaulis - menininko ir žiūrovo.“ – T.Veenre. Menininko kūryba žiūrovui leidžia žengti žingsnį į kitą, siurrealų pasaulį. O kaip atrodo  tikrovė, stebint ją iš fantazijų pusės?

Parodos  PAIRIDAEZA atidarymas vyks lapkričio 11 d. 18 val., paroda veiks iki gruodžio 6 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Paroda Juvelyrika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/