Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 28d. 09:59

„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros: naują renginių kryptį žymi „Future Cello“ koncertas

„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros
Organizatorių nuotr. / „Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros

Justas Kulikauskas yra vienas talentingiausių šalies violončelininkų, kurio meilė muzikai neišsitenka vien klasikinio atlikimo rėmuose. Jaunas muzikantas groja ne tik su garsiausiais šalies orkestrais, bet ir tokiais skirtingais atlikėjais kaip Asmik Grigorian, Petras Geniušas, Jazzu, Jurga Šeduikytė ar Linas Adomaitis. J.Kulikauskas taip pat kuria ir koncertuoja kaip solo atlikėjas – jo „Future Cello“ projekto kūryboje violončelės skambesys persipina su elektronikos garsais.

Ne veltui, būtent „Future Cello“ koncertas žymi naują sostinės klubo „Kablys“ kultūros renginių kryptį, kuri dar labiau praplės klubo renginių įvairovę. Koncerto proga kalbamės su artėjančiam pasirodymui besiruošiančiu J.Kulikausku ir „Kablio“ administracijos vadove Marija Kalvelyte.

– Justai, violončelę esate įvaldęs nuo vaikystės – kuo šis instrumentas yra ypatingas? Kuo jis Jums asmeniškai yra artimas?

– Violončelė buvo kartu su manim nuo pat mažens – pirmiausia todėl, kad šiuo instrumentu groja mano tėvas, grojo senelis, taip pat ir mano dėdė. Laikyti stryką išmokau turbūt, kai man tebuvo dveji. Visuomet atrodė sunkiai įsivaizduojama, kad galėčiau negroti violončele. Šis instrumentas – neatsiejama mano dalis.

– Prisidedate prie įvairių muzikinių projektų – savo talentus realizuojate grodamas su garsiausiais šalies orkestrais ir atlikėjais, dalyvaudamas novatoriškų projektų veikloje bei rengdamas solo pasirodymus kaip „Future Cello“. Kuo šios patirtys skiriasi ir kurios Jums asmeniškai galbūt teikia daugiausiai malonumo?

– Taip, projektų yra išties įvairių. Mėgstu dirbti su įvairiais atlikėjais ir tuo pačiu labai įvairiais muzikiniais žanrais. Tačiau man labiausiai prie širdies yra kurti ir atlikti savo paties muziką. Turbūt tuomet galiu geriausiai realizuoti savo idėjas ir kūryboje apjungti viską, kas man patinka muzikoje.

– Nepaisant jauno amžiaus, jau esate sulaukęs pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje. Ką Jūs pats laikytumėte didžiausiu savo karjeros pasiekimu?

– Tikrai būtų sunku išskirti kažkurį vieną dalyką. Kiekvienas įvykis mano muzikinėje karjeroje ar asmeniniame gyvenime man yra ypatingas ir reikšmingas tobulėjant kaip muzikantui bei asmenybei.

– Savuose „Future Cello“ pasirodymuose nevengiate akademinės muzikos ir populiariosios kultūros sankirtų. Kuo populiarioji kultūra gali būti įdomi kaip kūrybos įkvėpimo šaltinis? Kokių naujų galimybių suteikia akademinei muzikai?

Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros
Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros

– Suprantu, kad daugeliui norisi įvardinti, apibrėžti muzikos stilius, žanrus, tvarkingai sudėlioti muzikinę kūrybą į tam tikras „lentynėles“. Vis tik aš tokių skirstymų vengiu – negroju nei akademinės, nei pop muzikos. Man tai yra tiesiog muzika. Mano manymu, ji neprivalo turėti jokių ribų ar apibrėžimų. Egzistuoja tik skirtingos meninės išraiškos priemonės, kurias norint siekiamo rezultato galima naudoti visais įmanomais būdais.

– Jūsų muzikiniai interesai vien grojimu violončele neapsiriboja – prodiusuojate, rašote dainas, esate hip-hop ir R&B muzikos atlikėjas. Ar akademinis muzikinis išsilavinimas pasitarnauja ir šiose sferose? Ką atrandate šiose srityse?

– Mano muzikiniame kelyje buvo daug skirtingų veiklų ir patirčių. Neabejoju, kad daug naujų atradimų laukia ir ateityje. Man visuomet patiko labai įvairi muzika, kurią visada norėjosi pačiam patirti
„savo kailiu“. Mokiausi prodiusuoti įvairių stilių muziką, bet galiausiai viskas tiesiog tampa priemone sukurti kažką savito. Akademinis išsilavinimas tam taip pat gali pasitarnauti – jis suteikia detalesnį supratimą apie muziką ir įprotį nuolat mokytis, analizuoti.

– Artimiausias „Future Cello“ koncertas – „Beautiful World“ – įvyks klube „Kablys“. Ar pasirodymai tokiose klasikinei muzikai mažiau įprastose vietose kuo nors skiriasi nuo grojimo tradicinėje klasikinės muzikos aplinkoje? Kokio koncerto gali tikėtis „Kablyje“ susirinkę klausytojai?

– Be abejo, skiriasi! Jei atvirai, man turbūt labiau patinka groti ne akademinėje aplinkoje. Ji suteikia tam tikros vidinės laisvės ir suteikia artimesnio kontakto su publika galimybes. Kalbant apie būsimą koncertą, manau, klausytojai gali tikėtis kontrastingos, daug žanrų bei emocijų apimančios muzikos, kurią apjungs violončelės garsai ir papildys šviesų šou.

– Kokios patirtys, idėjos labiausiai įkvepia „Future Cello“ kūrybą? Ar koncertų metų daug erdvės lieka improvizacijai? O gal kaip tik viską suplanuojate iki smulkmenų? Ką norite papasakoti, perteikti savo muzika publikai?

– Kiekvieną kartą mane įkvepia skirtingi dalykai. Kartais tai gali būti tam tikra emocija, patirtis, suvokimas. Kartais – tiesiog įdomi idėja ar net vienas įdomus garsas. Ruošdamasis koncertams mėgstu viską gerai suplanuoti, surepetuoti. Tuomet galiu jaustis užtikrintai ir patogiai. Gerai pasiruošus atsiveria galimybės ir improvizacijai – įkvėptas publikos ar aplinkos visuomet galiu nukrypti nuo pirminio plano. Tikslas visuomet yra vienas – muzika perteikti publikai savo pasaulio matymą, kuris kiekvienas klausantis gali patirti ir suvokti labai skirtingai.

– Ačiū, Justai!

Artėjantis „Future Cello“ koncertas „Beautiful World“ rengiamas drauge su klubu „Kablys“. Jo administracijos vadovė M. Kalvelytė pasakoja, kad dėl tokių bendrų renginių „Kablyje“ bus tik dar daugiau kultūros.

Naujuosius metus klubas „Kablys“ pasitinka ne tik aktualaus ir įdomaus skambesio alternatyviosios muzikos koncertais ir vakarėliais, dėl kurių yra tapęs viena svarbiausių vietų sostinės melomanams, bet ir labiau klasikinį kultūros apibrėžimą atitinkančiais renginiais. Kodėl nuspręsta rengti bendrus renginius su atlikėjais?

– „Kablys“ nuo pat savo gyvavimo pradžios buvo atviras ne tik alternatyvios klubinės ir gyvos muzikos mylėtojams, bet ir tiems, kurie domisi kultūra visa plačiąją šio žodžio prasme. Čia nuolat vyksta įvairios diskusijos, konferencijos, spektakliai, stand-up komedijos pasirodymai, filmų pristatymai ir kiti kultūriniai renginiai. Naujieji kartu su atlikėjais organizuojami renginiai šią įvairovę tik dar labiau papildys ir išryškins. Prieš keletą metų visą kultūrinį Kablio turinį sutalpinome po „Kablys+Kultūra“ ženklu. Dabar turime tikslą šį ženklą ir po juo besiglaudžiančią veiklą padaryti dar labiau matomą ir atpažįstamą.

Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros
Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros

– Pirmasis iš tokių renginių – sausio 29 d. įvyksiantis violončelininko Justo Kulikausko solo projekto „Future Cello“ pasirodymas. Justą griežiant violončele labiau įprasta matyti klasikinės muzikos aplinkoje – kodėl naujosios renginių krypties pradžią žymi būtent jo koncertas?

– Į šį klausimą geriausiai ir atsako pats projektas „Future Cello“, kuriuo yra laužomi klasikinės muzikos ir jos atlikimo stereotipai. Justas yra klasikinės muzikos atstovas, tačiau ją interpretuoja šiuolaikiškai ir drąsiai, apjungdamas su elektronika. Tokia sintezė nėra naujiena muzikos pasaulyje, tačiau, be abejo, atliepia šiandienines kultūrines aktualijas. Tiek novatoriškas klasikinio meno pateikimas, tiek meninių idėjų aktualumas yra naujos „Kablio“ kultūrinių renginių krypties bruožai, kurie yra ryškūs ir Justo Kulikausko požiūryje į muziką.

– Kokią publiką naujaisiais kultūrinės programos renginiais tikimasi pritraukti?

– „Kablys“ turi susiformavusią pakankamai tvarią bendruomenę. Mūsų siekiamybė yra ne tiek ją plėsti, kiek džiuginti didesne kultūrinių renginių įvairove. Žinoma, kiekvienas atlikėjas ar kūrėjas į renginį atsiveda dalį savo gerbėjų. Tikimės, kad šiek tiek kitokio formato renginiai pamalonins tiek senbuvius, tiek naujus „Kablio“ lankytojus.

– Ar po „Kablio“ stogu gali sėkmingai sutilpti techno, eksperimentinė elektronika, alternatyvus rokas ir klasikinė muzika? Kuo tokia įvairovė naudinga?

– Po „Kablio“ stogu gali ir telpa daug. Tai byloja klubo istorija ir gan skirtingų renginių organizavimo patirtis. O juk būtent įvairovė skatina nuolat domėtis, sekti ir nepamesti šiandieninės kultūros tendencijų pulso.

Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros
Organizatorių nuotr./„Kablyje“ daugiau ir įvairesnės kultūros

– Kokių dar kultūros renginių galima tikėtis „Kablyje“ artimiausiu metu?

– Artimiausiu metu „Kablyje“ vyks stand up serijos „Com.Unija“ renginiai, konferencija „Active Youth“, „Ką žmonės dirba“ serijos renginiai, gyvos muzikos koncertai, o savaitgaliais, kaip visuomet, alternatyvios šokių muzikos mylėtojus pasitiks klubo vakarėliai.

– Ačiū už pokalbį!

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį