Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 4d. 15:36

Kamerinės operos vaikams konkurso nugalėtojas – Sigito Mickio „Zuikis puikis“

Sigitas Mickis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sigitas Mickis

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Lietuvos kompozitorių sąjunga išrinko kamerinės operos vaikams konkurso nugalėtoją. Konkursas buvo skelbiamas praeitų metų rudenį, norint paskatinti naujų sceninių veikalų vaikams atsiradimą. Konkursą nugalėjo Sigitas Mickis su opera „Zuikis Puikis“ pagal Eduardo Mieželaičio poemą.

Kamerinės operos vaikams konkurse buvo kviečiami dalyvauti kompozitoriai – Lietuvos kompozitorių sąjungos nariai. Konkurso komisija – LKS ir LNOBT atstovai – nugalėtoją rinko pagal kūrinio eskizus: libretą, numatomą atlikėjų sudėtį, muzikinių temų pavyzdžius, scenografijos eskizus. Viena iš konkurso sąlygų buvo ta, kad naujasis veikalas turėjo būti parašytas pagal lietuvių autoriaus libretą ir skirtas jauniausiai vaikų amžiaus grupei (3–7 metų).

Kamerinės operos vaikams konkursui savo sumanymus taip pat pateikė kompozitoriai Gintaras Samsonas ir Jonas Tamulionis. Kūrinius vertino kompozitoriai Zita Bružaitė (LKS pirmininkė) ir Antanas Kučinskas, muzikologas Linas Paulauskis, LNOBT choro vadovas Česlovas Radžiūnas, teatro Muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas ir LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja, muzikologė Laima Vilimienė.

Šiuo metu LNOBT rodo dvi lietuvių autorių operas vaikams: Jono Tamiulionio „Bruknelę“ pagal Martyno Vainilaičio pasaką ir Kamerinėje salėje – edukacinį spektaklį „Buratinas“ pagal daugiau nei keturis dešimtmečius didžiojoje scenoje rodytą Jurgio Gaižausko operą. Tikimasi, kad S. Mickio kamerinė opera „Zuikus Puikis“ papildys repertuarą nauju veikalu pačių mažiausiųjų žiūrovų auditorijai.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos