Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – Arklio metų sutikimo šventė

Arklio metai
Jono Petronio nuotr. / Arklio metai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, sausio 31 dieną, visi Rytų Azijos kultūrai neabejingi kauniečiai ir miesto svečiai spalvingais renginiais palydės senuosius Gyvatės metus ir sutiks naujuosius Arklio metus pagal tradicinį Mėnulio kalendorių.

„Dėl suintensyvėjusios globalizacijos didžioji pasaulio dalis jau įprato gyventi vakarietiškojo kalendoriaus ritmu. Vis dėlto kai kurios pasaulio šalys išlaiko ilgalaikes tradicijas ir pažymi savo Naujuosius metus bei kitas šventes pagal tradicinius kalendorius. Vienas jų – kinų civilizacijos sukurtas Saulės ir Mėnulio kalendorius, sudėtingai derinantis tarpusavyje Mėnulio ir Saulės ciklus“, – teigė vienas iš organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

„Tūkstančius metų pagal jį buvo skaičiuojamas metas visose Rytų Azijos šalyse: Kinijoje, Korėjoje, Japonijoje ir Vietname. Džiugu, kad daugumoje šių šalių vis dar išlaikyta tradicija pažymėti šventes pagal senąjį kalendorių. Norėtume tą tradiciją pristatyti ir Lietuvos visuomenei.“

Dėl suintensyvėjusios globalizacijos didžioji pasaulio dalis jau įprato gyventi vakarietiškojo kalendoriaus ritmu. Vis dėlto kai kurios pasaulio šalys išlaiko ilgalaikes tradicijas ir pažymi savo Naujuosius metus bei kitas šventes pagal tradicinius kalendorius.

Šventė prasidės 16 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) – čia vyks vieša paskaita, kurios metu Azijos studijų centro darbuotojai susirinkusiems papasakos apie Naujųjų metų sutikimą skirtingose Rytų Azijos šalyse.

Po paskaitos, 17.15 val., fakultete prasidės šventinė mugė, kurioje bus pristatyti Azijos studijų centro partneriai. Kinišką kultūrą parodys Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, japoniško popieriaus lankstymo meno mokys Lietuvos origamio draugijos atstovai, savo leidinius pristatys žurnalo „Kelionės ir pramogos“ autoriai ir Pasaulio lietuvių centras, o studentiški klubai „Hashi“, „Wu Wei“ ir „Hallyu“ visus besidominčius supažindins su savo veikla.

Nuo 19 val. veiksmas persikels į Rytų kultūros studiją „Wudang Tao“ (P. Kalpoko g. 1-26), kur bus galima stebėti įspūdingą vakaro programą. Čia, dinamiškoje ir harmoningoje aplinkoje, grupė „Soundtrailer“ pristatys muzikinį projektą „Etno Jazz“, įvyks Kristinos Gontienės tapybos parodos „Sugrįžimas“ atidarymas, pasirodymus surengs Rytų kovos menų klubai „Tikslas“ (tradicinis karate), „Kyumeikan“ (kendo), „Wing tsun“ (kung fu), „Tajanas“ (tekvondo) bei Rytų kultūros studijos „Wudang Tao“ taiči grupė.

Visi renginiai nemokami. Origamio gerbėjai kviečiami atvykti turėdami kvadrato formos kopijavimo (arba plonesnio) popieriaus, kad galėtų renginio metu iš jo lankstyti puikiuosius origamius. Organizatoriai kviečia nepamiršti ir piniginės – mugėje ir patys išrankiausi ras ką įsigyti.

Naujųjų metų šventė užbaigs renginių ciklą „Žaliojo žirgo žingsniai“, prasidėjusį dar prieš Kalėdas. Renginius organizuoja VDU Azijos studijų centras ir „Wudang Tao“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą