Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 16d. 09:21

Kaune atidaroma žydinti paroda

Virginijos Uždavinienės paveikslas. Iriso žiedas
Organizatorių nuotr. / Virginijos Uždavinienės paveikslas. Iriso žiedas.

Gegužės 17-ąją, 18 val., galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaroma Virginijos Uždavinienės kūrybos paroda „Tarp Virginijos žiedų“.

Parodoje eksponuojami dar niekur nerodyti darbai: realistine maniera ir su juvelyriniu kruopštumu nutapytos miniatiūros, gamtos motyvų (gėlių, paukštelių) ir įvairių ornamentų kompozicijos.

Kalbėdama apie savo kūrybą menininkė pirmiausia pabrėžia, kad šių dienų parodų lankytojai kitokie.

„Tapyba, išgyvenusi įvairių stilių ir krypčių epochas, išnykimo ir prisikėlimo diskusijas, išliko su visa savo įvairove. XIX a. pirmojoje pusėje atsiradus fotografijai kilo sąmyšis dėl tapybos reikalingumo. Tačiau nepraėjus nei 200 metų buvo pasigesta dailininkų kruopštumo, piešinio išmanymo ir meistrystės, kuri akademiniame dailininkų paruošime, regis, jau nebeakcentuojama“, – sako menininkė.

V.Uždavinienės kūriniai – realistiniai. Juose pavaizduotos gėlės, gyvūnai atpažįstami ir pilni tikroviškų detalių.

„Mano įkvepėjai – ukrainietis dailininkas Vladislavas Jarko, taip pat žaviuosi persų miniatiūromis“, – pasakojo kūrėja.

Tapyti pradėjusi nuo keltiškų ornamentų, ji ir vėliau neatsisakė dekoro. Išpuošia juo gėlių, gyvūnų paveikslėlius. Moteris neslepia: be galo myli gėles, gyvūnus, gamtą, todėl juos dažniausiai ir perkelia į kūrinius.

Apžiūrėti menininkės darbų parodą „Tarp Virginijos žiedų“ galima iki birželio 24 dienos. Galerija „Aukso pjūvis“ įsikūrusi Kaune, Verslo lyderių centre, K.Donelaičio g. 62/ V.Putvinskio g. 53).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės