Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 18:35

Kaune – litvakų kilmės fotografės Dorothy Bohm paroda ir filmo apie ją premjera

Rugsėjo pabaigoje Kauno fotografijos galerija kvies į pažintį su pasaulinio pripažinimo sulaukusios litvakų kilmės britų fotografės Dorothy Bohm kūryba, rašoma Kauno fotografijos galerijos pranešime spaudai.
Dorothy Bohm darbas
Dorothy Bohm darbas / Kauno fotografijos galerijos nuotr.

Rugsėjo 27 d. 18 val. Kino teatre „Romuva“ įvyks Richardo Shaw režisuoto dokumentinio filmo „Seeing Daylight: The Photography of Dorothy Bohm“ (2018 m., anglų kalba) premjera Lietuvoje. Tai intymus garsios britų fotografės portretas, kviečiantis į pažintį su išskirtine menininkės pasaulėvaizda. Renginyje dalyvaus menininkės dukra ir Dorothy Bohm parodos Kauno fotografijos galerijoje kuratorė Monica Bohm.

Kauno fotografijos galerijos nuotr./Dorothy Bohm darbas
Kauno fotografijos galerijos nuotr./Dorothy Bohm darbas

Rugsėjo 28 d. 18 val. Kauno fotografijos galerijoje bus atidaryta Dorothy Bohm paroda „Regėtas pasaulis“. Retrospektyvinė žymios litvakų kilmės britų menininkės paroda kvies į pažintį su daugiau nei šešis dešimtmečius trunkančia ir kelis žemynus apimančia kūrybine mąstysena. Parodoje eksponuojami juodai balti ir spalvoti, skirtingus menininkės kūrybos etapus iliustruojantys, estetiškai įspūdingi ir giliai žmogiški vaizdai, kuriuose užfiksuoti sparčiai besikeičiančio pasaulio žmonės ir kraštovaizdžiai.

Pasak parodos kuratorės Monicos Bohm, „Nors žmogaus figūra natūralioje aplinkoje išliko pagrindinis jos kūrybos akcentas ir ji kūrė grynas, neapdirbtas fotografijas, ilgainiui vaizdavimo būdas tapo tapybiškesnis ir abstraktesnis. Dorotėją vis labiau ėmė dominti erdvinės bei kitos dviprasmybę kuriančios formos.“ Kauno fotografijos galerijoje vyksiančioje retrospektyvinėje fotografės parodoje bus galima apčiuopti šį virsmą ir susipažinti su skirtingais fotografės kūrybinės biografijos elementais.

Kauno fotografijos galerijos nuotr./Dorothy Bohm darbas
Kauno fotografijos galerijos nuotr./Dorothy Bohm darbas

Dorothy Bohm (g. 1924 m.) vaikystę praleido Memelio (dab. Klaipėda) krašte, kur džiaugėsi palyginti nerūpestinga vaikyste. 1939 m. naciams okupavus Lietuvą, būsimos fotografės tėvai nusprendė ją išsiųsti į Didžiąją Britaniją. Čia Dorothy baigė fotografijos mokslus ir pradėjo užsiėminėti portretine fotografiją, įkūrė savo fotografijos studiją. Ilgainiui, susidomėjusi gatvės fotografija, studijinę fotografiją apleido. Ilgą laiką fotografavusi daugiausiai baltai juodus atvaizdus, XX a. vėlyvuoju 9 dešimtmečiu pirmąkart panaudojusi spalvotą „Kodak“ juostą, Dorothy niekad nebegrįžo prie juodai baltos fotografijos. Nors prieš kelerius metus liovėsi fotografuoti, devyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus Dorothy Bohm ryšys su fotografija išlieka toks pat stiprus. Jos kūrybinėje biografijoje – dvidešimt penkios solinės parodos ir virš penkiolikos vardinių leidinių. Šiandien Dorotėja Bohm plačiai pripažinta kaip nusipelniusi britų fotografė.

Paroda veiks iki lapkričio 13 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą