TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – tautinių mažumų dailininkų tapybos darbų paroda „Miestų dialogas“

Tadeuš Romanovski. Ankstyva kava. 2010.
Tadeuš Romanovski. Ankstyva kava. 2010.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą į Kauną, į M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centrą, atkeliavo Tautinių mažumų dailininkų tapybos darbų paroda „Miestų dialogas“, kurioje savo kūrinius pristatė daugelis Kauno ir Vilniaus menininkų – tai baltarusių, lenkų, rusų, ukrainiečių ir armėnų tautų atstovai.

Paroda įvairi savo tematika, žanriniu aspektu, menine maniera bei skirtinga technika kaip įvairūs ir skirtingi patys menininkai. Tai natūralu, kadangi šalies kultūra yra stipri savo tradicija ir atvirumu kitoms kultūroms, o tokia paroda padeda pajusti kitų tautų pasaulėžiūrą.

Derinti realizmą ir fantazijos pasaulį viename kūrinyje, sukurti paslaptingus ir tuo pačiu metu pažįstamus vaizdus, spalvinti tikrovę pasakiškomis spalvomis – tai Vladimiro Golub darbų skiriamasis bruožas.

Visiškai nepakartojamas savo nuostabiuose paveiksluose Vladimir Pustovoj. Realistiniai XIX amžiaus Vilniaus peizažai, nutapyti senųjų flamandų stiliumi, yra dar viena parodos puošmena.

Armeno Babajano darbus sunku lyginti su kitais darbais. Jo kūriniai pripildyti Armėnijos dvasios, atviru emocionalumu, talpina begalinį ilgesį Tėvynei.

Aleksandro Osino paveiksluose vyrauja ta nuotaika, kuri žinoma kiekvienam žmogui, kai jo siela ir žvilgsnis ilsisi. Tai paveikslai, kurie išsaugo ypatingą dvasinę aurą, kurią jaučia kiekvienas žiūrovas.

Įvairumu išsiskiria Viktoro Šatunovo paveikslai – tai ir pasakų herojai, ir natiurmortai, ir tapybiškos  metamorfozės, – pasižymintis giliu turinio ir kolorito sprendimu.

Trys paveikslai, priskiriami ezoterikos tematikai, atlikti siurrealizmo maniera. Tai Vladislavo Lavrinovič darbai. Jo paveikslai kupini simbolikos ir fantazijos.

Idilės motyvai, žmogaus sąsajos su gamta, nerūpestinga vaikystės nuotaika – visa tai vyrauja Aleksandro Poklado darbuose.

Ypatinga ekspresija, pulsuojančia energija pasižymi Elenos Berežok paveikslai, kurių poveikis perteikiamas dinamišku potėpiu bei koloritu.

Tadeušo Romanovski kūriniai užburia poetiška nuotaika, savitu pasaulėvaizdžiu, giliu autentišku suvokimu.

Šiuose darbuose ypač juntama pagrindinė tema – daugiaamžis įvairių tautų ir Lietuvos dvasinis ryšys bei skirtingų kultūrų susipynimas.

Atidarymas – lapkričio 16 d. 17.00 val. Kauno M. Dobužinskio rusų kultūros centre (V. Krėvės pr. 54).

Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Organizatoriai: Kauno M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centras, Slavų estetinio lavinimo centras

Įėjimas nemokamas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą