Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – vieno garsiausių Lietuvos liustratorių Kęstučio Kasparavičiaus paroda

Kęstučio Kasparavičiaus iliustracija
Autoriaus archyvas / Kęstučio Kasparavičiaus iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, „Eglės galerijoje“ atidaryta vieno garsiausių Lietuvos liustratorių Kęstučio Kasparavičiaus iliustruotų istorijų paroda. Parodoje eksponuojamos 53 iliustracijos iš įvairių istorijų.

1954 m. gimęs Trakų rajone, mėgęs piešti dar vaikystėje, vos netapęs choro dirigentu Kęstutis Kasparavičius 1981m. baigė Lietuvos dailės institute dizaino studijas.

Nuo 1982m. dalyvauja parodose. Dailininkas iliustravo apie 60 kitų autorių knygų, pats parašė ir iliustravo 8 knygas vaikams. Pagrindinė iliustracijų technika yra akvarelė ir pieštukas. Nuo 2004m. autorius bendradarbiauja su leidykla „Nieko rimto“, kuri  yra išleidusi daug Kęstučio iliustruotų ir parašytų knygų. Kęstučio iliustracijų pasaulis yra žinomas toli už Lietuvos ribų:  ne tik Europoje, bet ir Amerikoje, Azijoje.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Vaikų rašytojas, dailininkas Kęstutis Kasparavičius
Vaikų rašytojas, dailininkas Kęstutis Kasparavičius

„Ką palieku savo knygelėse, kad su jomis noriai draugauja tiek Lietuvos, tiek tolimiausių šalių vaikai ir suaugusieji? Dalelę savęs, tiksliau, gana didelę dalį, nes kam nors kitam manęs nebedaug ir lieka. Be to, mano knygos šiek tiek paslaptingos, iki galo neaiškios – gal šitai vilioja skaitytojus?.. Manau, kad knyga, kuri gera vaikams, turi būti gera ir suaugusiems. Stengiuosi rašyti taip, kad knygą norėtųsi imti, vartyti, skaityti daug kartų, kad kaskart joje būtų galima surasti ką nors nauja“, – sako menininkas.

Paroda veiks iki lapkričio 6d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą