Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune vyks Edmundo Janušaičio dainų albumo pristatymas

Edmundo Janušaičio dainų pristatymas
Kauno apskrities viešoji biblioteka / Edmundo Janušaičio dainų pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks Edmundo Janušaičio bruko dainų albumo „Tamsa lengva“ (R. Kalantai atminti) pristatymas. Atvykusieji į renginį galės ne tik pasiklausyti E. Janušaičio dainų, ir pasikalbėti su bardu bei įsigyti jo albumą.

Edmundas Janušaitis – dainų autorius ir atlikėjas, poetas ir prozininkas. Groti lūpine armonikėle, gitara ir kurti autorines dainas Edmundas Janušaitis pradėjo gimtajame Kaune dar 1966 m.

Įkvėpimo tuo metu sėmėsi iš Vakarų muzikos ir literatūros. Buvo žinomas Džagerio, Anarchijos, Briedžio pseudonimais.

Pradėjęs nuo grupės „Posūkis“, vėliau grojo su „Kertukais“, „Gintarėliais“, „Raganiais“ ir kt. Kaip pasakoja pats menininkas, 1972 m. susideginus R. Kalantai, su grupe artimiausių draugų jis prisiekė niekuomet neiti į jokius kompromisus su sistema ir ilgus dešimtmečius kūrė tik „stalčiui“.

Prasidėjus Atgimimui ir atkūrus Nepriklausomybę, E. Janušaitis išleido daugiau nei 10 poezijos knygų, romanus „Nuo Roko iki Abelio“ (su M. Lideikiu) ir „Žaliakalnio brukas“.

Paskatintas sūnaus, A. Svidinsko ir V. Stakėno, 2002 m. jis grįžo  į sceną, ėmė aktyviai dalyvauti poetiniuose-muzikiniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. 2005 m. kartu su A. Pauzaru įkūrė grupę „Briedis“ (vėliau – „Briedis 24”).

Naujausias kūrėjo albumas skirtas Romui Kalantai. „Man R. Kalanta – bendraamžis, pažįstamas, sielos brolis... Tuo metu daugelis svajojo apie protestą. Ir man reikėjo tokio momento, koks įvyko.

Tai buvo kertinis mano pasaulėžiūros formavimosi taškas, atspirtis. Tų įvykių dėka aš subrendau, užsigrūdinau ir susiformavau kaip žmogus.

Mano albumas – tai duoklė ne tik toms idėjoms, bet ir tuometinei muzikai, rokui. Istorija interpretuojama įvairiai, todėl ir egzistuoja noras priminti, kas vyko, kaip buvo. Atmintis įpareigoja.“ – sako E. Janušaitis.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune