TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje – atidaroma paroda „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė: gyvenimas Tėvynei ir Žmogui“

Parodos fragmentas Mokslų akademijoje, 2011 m.
V.Benešo nuotr. / Parodos fragmentas Mokslų akademijoje, 2011 m.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 6 d. 16.40 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) atidaroma Panevėžio kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė: gyvenimas Tėvynei ir Žmogui“. Joje pristatomas rašytojos, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gyvenimas, veikla ir šeima.

Nemažą dalį Lietuvos jau apkeliavusioje parodoje eksponuojamos dokumentų, fotonuotraukų, leidinių kopijos. Ši paroda yra Lietuvos savivaldybių muziejų parodų mugės „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“ dalis. Ekspozicija veiks iki spalio 2 d.

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (1861–1943), kaip ir tautinio atgimimo epochos patriarchai J.Basanavičius, V.Kudirka, A.Smetona, J.Tumas-Vaižgantas, priklauso tam negausiam lietuvių inteligentijos būreliui, kuris XIX a. pab.–XX a. pr. darbavosi tautinės kultūros baruose. Ji aktyviai rėmė draudžiamą lietuvišką spaudą, bendradarbiavo „Varpe“, „Vilniaus žiniose“ ir kituose leidiniuose, rašė beletristiką, dramas, publicistiką aktualiausiais gyvenimo klausimais.

G.Petkevičaitė-Bitė buvo viena šviesiausių to laikotarpio asmenybių. Gyvenime ir visuomeninėje veikloje Bitė vadovavosi demokratijos, tolerancijos ir žmoniškumo principais. Ji, kaip darbštuolė bitelė, buvo rašytoja ir gydytoja, mokytoja, filantropė ir visuomenės kritikė, literatūros istorikė, politikė ir visuomenės veikėja – asmenybė, savo pažiūromis ir darbais gerokai pranokusi gyvenamąjį laiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018