TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno bienalė miestui pelnys pasaulio tekstilės sostinės vardą

Kauno bienalė „Tekstilė"
Kauno bienalės nuotr. / Kauno bienalė „Tekstilė"
Šaltinis: 15min
0
A A

74-ios dienos šiuolaikinio meno parodų, paskaitų, dirbtuvių, miesto renginių, šokio ir tekstilės pasirodymų, tai – aštuntoji Kauno bienalė „Tekstilė”.

Rugsėjo 22 dieną prasidėsiantis kas du metus organizuojamas renginys, į galerijas ir miesto erdves iki gruodžio 4 dienos sukvies daugiau kaip 100 menininkų, kuratorių, lektorių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Tai bus pati didžiausia iki šiol surengta bienalė „Tekstilė”. Jau dabar jos dalyviams ir svečiams rezervuoti trys Kauno viešbučiai. Tikimasi sulaukti labai daug svečių iš užsienio ir Lietuvos.

VISĄ KAUNO BIENALĖS PROGRAMĄ RASITE PASPAUDĘ ČIA.

Diktuoja madas pasaulyje

Nuo 2005-ųjų, kai tradicines konkursines Kauno tekstilės parodas pakeitė tarpdisciplininio pobūdžio renginiai, kuruojami tarptautinės komandos (kurios sudėtis taip pat kinta su kiekvienų metų iššūkiu), Kaunas tapo vienu reikšmingiausių tekstilės kultūros centrų pasaulyje.

Ryškūs meno kūrėjai, įstabūs jų kūriniai, bendradarbiavimo programos, atviros kūrybinės dirbtuvės, kuruotos įvairių šalių meno kolekcijos, edukacinės programos, diskusijos, kritika ir vertinimas, išmaniosios technologijos, medžiagų ir technologijų konceptualizavimas, naujas požiūris ir žongliravimas istorija – viskas, kas vyksta Kauno bienalėje pastarąjį dešimtmetį, turi slaptažodį – tekstilė.

„Dar kartą – Šokam – Pirmyn"

Šių metų bienalės programa, kaip ir jos trigubas pavadinimas „Dar kartą – Šokam – Pirmyn" („Rewind-Play-Forward"), atkartojantis magnetolos mygtukų komandas, simbolizuoja tris laiko kryptis mene – praeitį, dabartį ir ateitį.

Kauno bienalė „Tekstilė" šiais metais kalba apie meną, mokslą ir pramonę: čia ir konkursinė programa, ir kviestinių menininkų grupinės ir personalinės parodos, didžiausia Europoje tekstilės konferencija, išmaniosios tekstilės paroda, studentų ir profesionalų dirbtuvės, tarpdisciplininė šiuolaikinio šokio ir vizualiųjų menų programa, „Fluxus” savaitė ir daugybė kitų renginių.

Šiuolaikinis menas

Programoje „Dar kartą" menininkai analizuos asmeninio naratyvo temą. Viena įdomiausių Kauno bienalės dalių – konkursinė programa. Joje atsiskleidžia šiuolaikinio meno kryptys, laikmečio bruožai būdingi šiai menininkų kartai. Kad konkursinė paroda ypač populiari menininkų tarpe, rodo ir didelis prašymų dalyvauti skaičius.

„Konkursinė programa, šiais metais sulaukė daugiau kaip paraiškų iš 43 pasaulio šalių, bet parodai buvo atrinktas 31 projektas", – pasakoja Kauno bienalės meno vadovė Virginija Vitkienė, kartu su tarptautine komisija atrinkusi darbus šiai programai.

Daug pasaulinių žvaigždžių

Tarp kviestinių bienalės programos „Dar kartą" svečių šiais metais – ypatingos žvaigždės. Pirmą kartą Lietuvoje bus parodyti žymaus Britų menininko Yinka'os Shonibare'o, MBE video darbai, surengtos žymiausių savo kartos tekstilininkių Reiko Sudo (Japonija) ir Lia Cook (JAV) personalinės parodos.

Išmaniosios technologijos

Programoje „Dar kartą" bus pristatyti išmaniosios tekstilės procesai. Menininkai ir mokslininkai jungia šiuolaikines technologijas su audimo procesais norėdami sukurti interaktyvius audinius galinčius reaguoti į aplinką ir juos dėvinčių žmonių pojūčius.

Vizualieji menai ir šokis

Programoje „Šokam" jungiamas šiuolaikinis šokis ir šiuolaikiniai vizualieji menai. Inicijuota Tarptautinio šokio festivalio „Aura" ir Kauno bienalės, ši programa sukūrė sąlygas šešiems pasirodymams gimti.  Tik sukurta, ši programa sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek iš choreografų, tiek iš tekstilininkų, instaliacijų autorių.

Programoje dalyvauja kviestiniai menininkai, tokie savo srities šviesuliai, kaip žymi Suomijos tekstilininkė Silja Puranen, broliai brazilai gatvės menininkai Os Gemeos, kurių šaknys – Lietuvoje, choreografai Johannesas Wielandas (Vokietija), Kenneth'as Flakas (Norvegija).

Konferencijoje – tekstilės elitas

Trečiosios Kauno bienalės „Tekstilė" programos „Pirmyn" pagrindas – 16-oji Europos tekstilės tinklo konferenciją. Tai didžiausia tarptautinė tekstilės konferencija, kuri šiais metais pasirinko Kauną.

Kadangi šiemet švenčiamas konferenciją rengiančios organizacijos ir žurnalo „Textile Forum" veiklos trisdešimtmetis, konferencijos rengėja Beatrijsė Sterk į Kauną sukvietė ryškiausias šiuolaikinio tekstilės meno lauko žvaigždes, šio tinklo veikloje reikšmingus menininkus, skaityti konferencijoje pranešimus.

Dauguma minėtųjų pranešėjų bienalės organizatorių yra pakviesti surengti Kaune personalines parodas. Konferencijoje dalyvauja apie 150 tekstilės meno, dizaino, pramonės ir mokslo profesionalų iš viso pasaulio.

Kiti „Pirmyn" renginiai susiję su jaunųjų menininkų kūrybos skatinimu, lavinimusi ir tinklo kūrimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018