Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno bienalėje triumfavusios taivanietės darbuose - naująją Kiniją statančių vyrų žmonos bei vaikai

Kauno bienalės nugalėtojos darbas
Gao Yuan kūrinys / Kauno bienalės nugalėtojos darbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno bienalės „Tekstilė'11“ konkursinėje programoje triumfavo menininkė iš Taivano Gao Yuan. Jai atiteko pagrindinis prizas ir teisė 2013 metų Kauno bienalėje surengti savo parodą.

Kauno bienalės „Tekstilė'11“ konkursinė paroda sukvietė įvairių sričių menininkus iš viso pasaulio, kurie pristatė su asmenine patirtimi susietus kūrinius. Tekstilė parodoje suvokiama naujuoju požiūriu – kaip konotacija, užuomina, konceptualus patirties mediatorius. Parodoje itin svarbus naratyvo aspektas – kiekviena menininko pristatyta kūrinių grupė atskleis ir perpasakos individualią istoriją, susietą su šeimos, visuomenės, sociokultūriniu kontekstu.

Šių metų konkursinė paroda sulaukė 333 paraiškų iš 43 šalių. Parodai buvo atrinktas 31 projektas. Žiuri sprendimu nugalėtojos titulą pelniusi G.Yuan savo fotografijų, atspaustų ant audinių, cikle pasakoja apie naująją Kiniją. Tai istorija apie apie 12 motinų ir 12 jų vaikų bei 12 kinų zodiako gyvūnų.

Visos 12 motinų su vaikais dabar gyvena Pekine (Kinija), bet yra kilusios iš 12 skirtingų Kinijos provincijų. Jos visos atvyko į didelį miestą Pekiną su savo vyrais, statybų darbininkais, statančiais naująją Kiniją. Darbe naudojama renesansinė Madonos ir kūdikio simbolika, tuo pat metu atskleidžiamas Renesanso laikų Italijos ir šiuolaikinės Kinijos ryšys, nes šiuolaikinėje visuomenėje aktualūs tie patys kultūros ir turto pasiskirstymo trūkumai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą