Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno senamiestyje bus steigiamas menų inkubatorius

Kauno senamiestyje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno senamiestyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto tarybos sprendimu, senamiestyje, A.Mapu gatvėje esančios 233 kv. metrų ploto patalpos perduotos viešajai įstaigai „Artkomas“, planuojančiai čia steigti Kauno menų inkubatorių.

Į pastato remontą ir įrangą planuojama investuoti apie 3-3,5 mln. Lt. Tikimasi, kad 95 proc. šios sumos sudarys Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Projektą įgyvendinti numatyta iki 2015 m. vidurio.

„Artkomas“ nuolat organizuoja parodas ir plenerus užsienio muziejuose ir galerijose, taip pat nuolat organizuoja ekspozicijas ir parodas Lietuvos miestuose: tapybos darbų ekspozicijas Vilyškių liuteronų bažnyčioje ir Paežerių dvare, Vilkaviškio rajone, Pramoninkų konfederacijos patalpose, galerijoje „Arka“, Šv. Jono gatvės galerijoje.

„Menų inkubatoriaus įkūrimas Kaune pasitarnaus miesto gyventojų kultūriniams poreikiams tenkinti. Čia galės formuotis ir reikštis aktyvi ir kūrybiška jaunoji menininkų karta, bus sudarytos puikios sąlygos vaizduojamojo meno parodoms eksponuoti, kūrybinėms dirbtuvėms bei šiuolaikinio meno tarptautinei rezidencijai įgyvendinti.

Menų inkubatoriaus įrengimas ne tik pagyvins senamiesčio kultūrinį gyvenimą, bet ir pritrauks investicijas, bus suremontuotas miestui priklausantis pastatas bei sukurtos naujos darbo vietos“, – teigė Kauno miesto tarybos narė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Gintarė Skaistė.

15min.lt primena, kad Kauno senamiestyje iki rudens veiks „Fluxus ministerija“, kurioje savo projektus realizuoja iniciatyvus jaunimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą