Sportas gyvai

Keliaujanti Lietuvos architektūros paroda HOUSES LT bus pristatyta Utenoje (nuotraukos)

Sausio 11 dieną, 17 val., Utenos A. ir M.Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12, Utena) bus pristatyta Lietuvos individualių namų architektūros paroda HOUSES LT.
Namas Domeikavoje  (autoriai – architektai V.Adomavičius, V.Vyšniauskienė)
Namas Domeikavoje (autoriai – architektai V.Adomavičius, V.Vyšniauskienė) / Parodos HOUSES LT rengėjų nuotr.

Keliaujančios ekspozicijos autoriai ir koordinatoriai sako siekiantys prisidėti prie kultūros ir meno plėtros Lietuvos regionuose, skatinti ten susidomėjimą šiuolaikinės architektūros tendencijomis, kūrybinėmis idėjomis bei Lietuvos architektų profesionalų sukurtais darbais. Kol kas Lietuvos regionuose profesionalios architektūros parodos rengiamos retai, todėl šia paroda norima parodyti, kad architektūra visų pirma yra meno ir kultūros dalis, o ne tik statybos procesas, kad šiuolaikiška architektūra formuoja savitą ir įsimintiną šalies veidą.

Pasaulyje liberalėjant visuomenėms, keičiasi žmonių gyvenimo būdas, jų požiūris į supančią aplinką, į architektūrą bei meną apskritai. Parodos tikslas - supažindinti su Lietuvos šiuolaikine architektūra bei kaip ir kuria kryptimi vystosi modernaus individualaus namo architektūra mūsų šalyje

Paroda HOUSES LT yra pirmasis bandymas sukurti kilnojamą Lietuvos architektūros parodą ir ją pristatyti Lietuvos bei užsienio žiūrovams. 2010 metų spalį paroda buvo eksponuota Gruzijos sostinėje Tbilisyje. 2011 metų kovą ji bus parodyta Kijeve (Ukraina), tariamasi dėl parodos organizavimo Baltarusijos sostinėje Minske, Austrijoje, Kazachstane, Vokietijoje, Estijoje, Japonijoje.

Parodoje pristatomi 37 per paskutinius 10 metų Lietuvoje suprojektuoti ir pastatyti individualūs gyvenamieji namai, kurių projektų autoriai yra žinomi Lietuvos architektai.

Tarp parodos eksponatų – ir trys namai, 2011-aisiais atstovausiantys Lietuvai prestižiniame „Mies van der Rohe“ Europos architektūros konkurse Barselonoje. Tai – namas Domeikavoje (autoriai – architektai V.Adomavičius, V.Vyšniauskienė), namas Kačerginėje (architektas G.Balčytis), namas Pociūnuose (architektai G.Natkevičius, E.Spūdys).

Kartu su paroda pristatomas ir 80 puslapių parodos katalogas lietuvių-anglų kalbomis.

„Pasaulyje liberalėjant visuomenėms, keičiasi žmonių gyvenimo būdas, jų požiūris į supančią aplinką, į architektūrą bei meną apskritai. Parodos tikslas - supažindinti su Lietuvos šiuolaikine architektūra bei kaip ir kuria kryptimi vystosi modernaus individualaus namo architektūra mūsų šalyje,“ – sako parodos kuratorius architektas Gintaras Balčytis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius