Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 10:00

Ketvirtoji „TRANS/MISIJŲ“ diena buvo įkvėpta choreografų ir režisierių

Ketvirtosios „Trans/misijų“ dienos akimirka
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr. / Ketvirtosios „Trans/misijų“ dienos akimirka

Tarptautinio menų festivalio „Trans/Misijos“ žiūrovai ketvirtą dieną stebėjo išskirtinį, karantino metu nufilmuotą Nacionalinio Moravijos ir Silezijos teatro baleto trupės 3 dalių video – filmą.

Pirmame filme „Kitokie“ baleto atlikėjai kalba apie tai, kaip jie jaučiasi, kai negali būti scenoje. Antrasis filmas „Kylantys ir krentantys“ įkvėptas Jaronimo Basco kūrybos, vaizdinių tarp pragaro ir rojaus. Choreografiją sukūrė Jiri Pokorny. Trečiame baletas „Rossini kortos“, sukurtas Italijos choreografo Mauro Bigonzetti. Tiesiog nepakartojami šokiai, kuriuos akomponavo nuostabi, žymių Italijos konpozitorių muzika.

Vėliau visi rinkosi į nuotaikingas šokio teatro „Sole“ kūrybinias dirbtuves – atvirą baleto pamoką. Buvo įtraukti ir vaikai, ir jų tėvai.

Pirmąjį kartą Vilniaus Multikino kino centre buvo parodytas Lenkų teatro „Studija“ filmas – spektaklis „Raudonosios Armijos karininko užrašai“ pagal Sergiuš Piaseckį (rež. S.Gaudyn). Tai jau antroji premjera festivalio metu.

Tuo pat metu Trakų kultūros rūmuose rinkosi žiūrovai į Trakų Karališkojo teatro spektaklį „Našlės“ (rež. R.Čuta).

Vakarą vainikavo romantiškas dainininkės Evelinos Sašenko solinis koncertas „Meilės istorija pagal Edith Piaf“ restorane „Pilialaukis“. Dainos nukėlė klausytojus į spalvingąjį Montmartrą, jaukias kavines ir slaptas įsimylėjėlių vietas. Taip spalvingai įvyko Čekijai, Slovakijai ir Lietuvai skirta festivalio diena.

Nespėjusiems sudalyvauti, nevertėtų liūdėti, nes festivalio programoje dar gausu įdomių ir išskirtinių renginių, parodų, koncertų. Nepraleiskite.

Pranešimas spaudai
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

05:04
01:14:26
01:05

Esports namai

URBAN˙/