Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino teatre „Pasaka“ – pokalbis apie kiną ir kūrybą su kino režisiere Giedre Žickyte

Giedrė Žickytė
Asmeninio archyvo nuotr. / Giedrė Žickytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 20 d. 19 val. kino teatre „Pasaka” kino kritikė Izolda Keidošiūtė pokalbiui pakvies jaunosios kartos kino režisierę – Giedrę Žickytę. Susitikimo dalyviai turės galimybę gyvai pasikalbėti su režisiere, pasiklausyti jos įžvalgų apie kiną ir sužinoti, kokius filmus ji žiūri ir mėgsta bei pamatyti pačios parinktas ištraukas iš įsimintiniausių kūrinių.

Giedrė Žickytė baigė fotografijos studijas Dailės akademijoje, o vėliau įgyjo ir Muzikos ir Teatro akademijos režisūros kursų diplomą. „Dar būdama mokinė sau tyliai pasvajodavau apie kino magiją, tačiau tada dar nedrįsau bandyti ir įstojau į žurnalistiką. Matyt, dar nebuvo atėjęs tam laikas. Į kiną ir vėlesnes studijas atvedė amžiną atilsį kino kritikas Skirmantas Valiulis, visada mane labai skatinęs ir palaikęs.”, – apie savo kelią į kiną pasakojo Giedrė Žickytė.

Lietuvos televizijoje režisierė sukūrė serialą „Baras”, už kurį buvo apdovanota „Sidabrine gerve” kaip už geriausią 2008-2009 m. televizijos filmą. 2011 metais Giedrė Žickytė pristatė dokumentinius filmus „Paskui saulę ir ožkas„ ir „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, kuris pasakoja esmingai reikšmingus mūsų valstybės istorinius įvykius, lūžį jos raidoje per dar šiandien aktualią ir populiarią roko grupę „Antis”. Režisierė buvo puikiai įvertinta už kruopštų ir atsakinga filmuotos medžiagos apie 25-20 metų senumo įvykius surinkimą, sudėliojimą bei daugiau nei 1500 valandų praleistų vaizdo archyvuose.

Viename interviu, režisierė paklausta, kaip ji apibūdintų gerą kiną, atsakė: „Teisingas kinas egzistuoja tik ten, kur yra gyva meno kalbos cenzūra. Pavyzdžiui, sovietiniais laikais, kai buvo sprendžiama, ar filmas atitinka ideologinius partinius reikalavimus. Nenorėčiau diskutuoti apie kūrybą, vadovaujantis „teisingumo“ kriterijumi. Mano manymu, filmas arba jaudina, arba ne. O kaip giliai ir ką užkabina, ką atveria – priklauso nuo autoriaus talento ir žiūrovo jautrumo.”

Jaukūs, įdomūs ir prasmingi vakarai su kino kritike Izolda Keidošiūte kiekvieną trečiadienį 19 val. Kino teatre „Pasaka”.

Bilietus į paskaitą galima įsigyti kino teatro kasoje arba internetu www.tiketa.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą