Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 15:33

Kitoks ruduo su Klaipėdos muziejais

Klaipėdos muziejai kviečia į edukacinius užsiėmimus.
Jūrų muziejaus nuotr. / Klaipėdos muziejai kviečia į edukacinius užsiėmimus.

Jau spalį startuos naujas edukacinis projektas „Koks didelis – mažas muziejų pasaulis“. Šiam projektui, minėdami Vietos bendruomenių metus, susibūrė visi Klaipėdos muziejai: Lietuvos jūrų muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Prano Domšaičio galerija (Lietuvos dailės muziejaus padalinys), Laikrodžių muziejus (Lietuvos dailės muziejaus padalinys).

Projekto tikslas – suburti miesto istorija besidominčių jaunųjų muziejų bičiulių bendruomenę, kuri ne tik domėsis savo gyvenamosios vietos istorijos praeitimi, kultūriniu palikimu, bet ieškos sąryšio tarp praeities ir dabarties.

Visi muziejai skirtingi, turintys savo tematiką, todėl kartu buvo sukurtas edukacinių užsiėmimų ciklas „O tuo metu Klaipėdoje“, kuris apima XIII–XV a. Klaipėdos istoriją (nuo miesto įkūrimo 1252).

Projekte dalyvaus 15 skirtingų klasių (3–6 klasių moksleiviai) iš skirtingų mokyklų. Kiekviena moksleivių grupė apsilankys visų keturių muziejų užsiėmimuose. Kiekvienas projekto dalyvis gaus užduočių knygelę–pasą, kuri taps jo gidu vėlesniuose muziejuose.

Laikrodžių muziejaus nuotr./Laikrodžių muziejaus kiemelyje
Laikrodžių muziejaus nuotr./Laikrodžių muziejaus kiemelyje

„Lietuvos jūrų muziejus parengė užsiėmimą „O tuo metu Klaipėdoje... kuršiai!. Jo metu moksleiviai bus supažindinti su baltų tautomis, išsamiau su kuršiais – baltų vikingais. Moksleiviai ne tik klausys istorijos, bet ir atliks užduotis: nagrinės baltų genčių žemėlapį, seks, kaip keitėsi Lietuvos ribos, susipažins su kuršių kalba. Kuršiai garsėjo, kaip sumanūs jūrininkai, todėl daug dėmesio bus skirta to meto laivybai.

Prano Domšaičio galerija kvies į užsiėmimą „O tuo metu Klaipėdoje... atsirado Memelis“. Jo metu, pasitelkus netradicinius integruotus mokymo metodus, multimediją, miesto istorijos fragmentai pavirs linksmu pažintiniu žaidimu, leidžiančiu kitaip pažvelgti į viduramžių Klaipėdą. Moksleiviai, įsijausdami į istorijos paslaptis,, kaip tikri pilies šeimininkai įsitrauks į nuožmias kovas, įtemptas derybas dėl taikos ir linksmą pergalės šventę.

P.Domšaičio galerijos nuotr./Prano Domšaičio galerijoje
P.Domšaičio galerijos nuotr./Prano Domšaičio galerijoje

Klaipėdos laikrodžių muziejaus užsiėmimas „O tuo metu Klaipėdoje laiką suvokė ir skaičiavo...“ kvies susipažinti su pirmaisiais laiko matavimo prietaisais – kalendoriais, kurie padėjo žmonių bendruomenėms šiek tiek numatyti ateitį bei. su XIII-XV a. klaipėdiečio laiko samprata. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai kurti ir kūrybiškai dekoruos saulės laikrodžius.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus užsiėmimas „O tuo metu Klaipėdoje… ir žaidimus žaidė“ yra skirtas žaidimų ir pramogų temai. Moksleiviai Piliavietės aikštelėje bus kviečiami žaisti vikingų žaidimą Kubb, kautis su mediniais kalavijais, išbandyti savo taiklumą, šaudant iš lanko ir arbaleto. O princo Karlo poternoje lauks stalo žaidimai: arabiški nardai, kvirkatas, vienas seniausių stalo žaidimų Lietuvoje – malūnas, taip pat įvairios dėliones.

Visi projekto užsiėmimai – nemokami, jį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės