15min be reklamos
2021 12 15, 11:51

Klaipėdoje atidaroma Jolitos Vaitkutės paroda „Alkani meilei“

„Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ kviečia į unikalios parodos „Alkani meilei“ atidarymą. Vienos populiariausių jaunimo tarpe menininkių Jolitos Vaitkutės paroda – dedikacija ribų ir standartų neturinčiai meilei. Septynias klaipėdiečių meilės istorijas pristatančios parodos atidarymas – jau rytoj, gruodžio 16 d. 16 val. Klaipėdos dramos teatre.
Jolita Vaitkutė
Jolita Vaitkutė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Meilė mums reikalinga kaip maistas. Projektas "Alkani meilės" – apie tai ir apie kitus svarbius ingridientus. Už šių moliūgų ir burokėlių jaučia tikri žmonės – septynios porų istorijos, kurių meilė priimama nevisų. Daržovių kalba man labai patiko, ypač besidalinant tokiomis jautriomis temomis. Į daržoves žiūrėti paprasta, kartais ne taip paprasta žvelgti į kito meilę”, – sako Jolita Vaitkutė.

Oganizatorių nuotr./Jolitos Vaitkutės darbai bus eksponuojami Klaipėdoje
Oganizatorių nuotr./Jolitos Vaitkutės darbai bus eksponuojami Klaipėdoje

Intriguojanti paroda, projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dovana miestui. Anot #chooseklaipeda komandos, visus metus jaunimui skirtas projektas savo renginiuose akcentavo visuomenėje vis dar stigmatizuotas meilės formas, todėl rengiama paroda – tęsinys projekte akcentuotos lygybės visuose gyvenimo aspektuose. Jolitos Vaitkutės sukurta bučinių serija „Alkani meilės“, tai ne tik daržovės sukritę į reikiamas vietas. Už šios organikos yra tikras dviejų žmonių bučinys ir tikra meilės istorija. Klaipėdiečių bučiniai, įkūnyti į daržovių ekspozicijas skelbia, kad visi mes esame lygūs, nepriklausomai nuo spalvos, kilmės, negalios ar seksualinės orientacijos.

Paroda susideda iš 7 meilės istorijų tarp užsieniečių, ne tradicinės seksualinės orientacijos ar negalia turinčių žmonių. Kiekviename paveiksle galima matyti skirtingas istorijas, tačiau tokią pat akimirką – meilės vienas kitam išreiškimo akimirką. Parodos atidarymas vyks gruodžio 16 d. 16 val. Klaipėdos dramos teatre. Parodos atidaryme dalyvaus ir pati menininkė, kuri pasidalins mintimis ir pristatys parodą. Su menininke numatyti dar keturi susitikimai parodos eksponavimo metus, kurių tikslios datos bus paskelbtos vėliau @chooseklaipeda paskyroje.

Paroda bus eksponuojama Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2), antrame aukšte, nuo gruodžio 16 d. iki sausio 16 d., kuri vėliau bus perkelti į Atviras jaunimo erdves (Paryžiaus Komunos g. 16A).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai