Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 19:04

Klaipėdoje atidaryta pirmoji Europos kultūros sostinės ambasada

Klaipėdoje atidaryta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasada
A.Baronaitės nuotr. / Klaipėdoje atidaryta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasada
Klaipėdos uoste įsikūrusioje progresyvaus jaunimo susibūrimo vietoje – TEMA galerijoje –atidaryta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasada. Atidarymo metu vyko įtraukiantis pokalbis kultūros temomis: „Kaunas 2022“ kuratorius Rytis Zemkauskas pasakojo apie Europos kultūros sostinės metus bei kultūros renginius Kaune ir Kauno rajone. Vėliau TEMOJE susirinkusiems lankytojams koncertavo „Despotin Fam ir Genys“.

„Europos kultūros sostinės titulas yra svarbus ne tik miestui, bet visai valstybei, visam regionui. Tai yra naujų kultūrinių įgūdžių kūrimas, taip pat europinių vertybių puoselėjimas. Tos vertybės yra inkliuzyvumas, regiono plėtra, pasiekiamumas“, – teigė Rytis Zemkauskas.

Anot jo, kultūros sferoje dar turima per daug prietarų.

„Prietarų, kad kultūra privalo būti kažkaip herojiška, kad ji privalo pakylėti žmogų, kad jos vertė yra kažkaip ypatingai nustatoma. Man atrodo, kad daug svarbiau yra kultūros kuriamas susietumo jausmas. Paprastas ir žmogiškas. Pasiryžimas kažką padaryti dėl kito. Iniciatyva, noras ir aistra kurti, klysti ir vėl kurti kartu. Man tai ir yra Kultūros sostinė“, – sakė R. Zemkauskas.

Faktą, kad „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasada įsikuria būtent Klaipėdoje, R. Zemkauskas vertino itin pozityviai. „Labai džiaugiuosi, kad pirma „Kaunas 2022“ ambasada atidaroma šiame mieste. Mieste, kurį labai mėgstu. Mieste, kuriame yra labai daug gerų kultūrinių iniciatyvų“, – teigė R. Zemkauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

24:11
00:45
28:20

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams