Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 3d. 10:11

Klaipėdoje atveriama paroda „Odos Odisėja“

Donatos Braukylaitės kūriniai
Klaipėdos galerijos nuotr. / Donatos Braukylaitės kūriniai

Ketvirtadienį 17.30 val. „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10) atidaroma Kauno Kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto studentų odininkų paroda „Odos Odisėja“.

Oda – plastiška medžiaga, suteikianti dideles galimybes meninei raiškai, kūrybinei transformacijai ir apimanti labai plačią technologinių galimybių skalę. Odos dailė yra unikali sritis,  Lietuvos dailės kontekste turinti nedidelę nišą ir besiformuojančias tradicijas. Šiuo metu odos dailės specialistai Lietuvoje rengiami – Kauno kolegijoje ir Šiaulių universitete. Europoje tokio profilio specialistai rengiami tik Talino dailės Akademijoje ir Tartu meno kolegijoje, Estijoje.

Šioje parodoje bus pristatomi Kauno Kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dailės pedagogikos programos, odos dailės specializacijos, studentų kursiniai ir diplominiai darbai, atlikti 2008-2013 m. laikotarpyje: meninė knygrišyba, odiniai papuošalai, odiniai dekoratyviniai objektai-formos, su funkcija ir be jos.

Odisėja – tarsi simbolinė kelionė laiku, kur kažkas atrandama, plačiai atveriamos durys į pamirštus, bet naujai perkurtus pasaulius. Patį parodos pavadinimą padiktavo teminė darbų įvairovė,  istorinių ir šiuolaikinių  kultūros bei meno laikotarpių  analizavimas su sava interpretacija. Būsimieji dailės pedagogai ir menininkai jaunatviškai žaismingai, kai kada rimtai, skirtingomis meninėmis priemonėmis pristato savo kūrybines idėjas.

Paroda veiks iki 2013 m. gegužes mėn 4 d.

Temos: 1 Paroda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės