Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje atveriama šilko tapybos paroda

Klaipėdoje bus pristatoma Dalios Čistovaitės šilko tapybos paroda.
Klaipėdos galerijos nuotr. / Klaipėdoje bus pristatoma Dalios Čistovaitės šilko tapybos paroda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 10 dieną, 17.30 val., „Klaipėdos Galerijoje“ (Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10) atidaroma Dalios Čistovaitės šilko tapybos paroda „Šilko meditacijos“.

Klaipėdos galerijos nuotr./Klaipėdoje bus pristatoma Dalios Čistovaitės tapybos ant šilko paroda.
Klaipėdos galerijos nuotr./Klaipėdoje bus pristatoma Dalios Čistovaitės tapybos ant šilko paroda.

Dalia Čistovaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos bei Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narė. Menininkė gimė Kaune, tačiau šiuo metu gyvena ir kuria uostamiestyje. Šįkart D. Čistovaitė meno mylėtojams „Klaipėdos Galerijoje“ pristato savo šilko tapybos parodą „Šilko meditacijos“.

Anot menotyrininko Sauliaus Mikėno, D. Čistovaitės parodoje pasijunti patekęs į užuominų, nuojautų bei prisiminimų kupiną pasaulį. Permatomas, lengvas tarsi šydas šilkas perteikia šią idėją – vienas kitą dengiantys, persiliejantys „dienos“ ir „nakties“ sapnai. Tai nesibaigiantis judėjimas savo sapnų ir realybių labirinte nenuspėjamomis, viena kitą dengiančiomis erdvių ir laiko trajektorijomis.

Labai stiprus ornamentiškumas D. Čistovaitės darbuose – tai slypinčių šilko tapyboje ir palaipsniui atsiskleidžiančių žiūrovui dermių kosmetika. Tyrinėtojai nurodo, kad ornamentinė puošyba senovėje buvo susijusi su magija, ritualais ir tuo pačiu šventomis vietomis. Apimtiniuose dailininkės darbuose sudekoratyvinti gamtos motyvai įgauna aiškią galutinę formą.

Dalia Čistovaitė – postmodernistinės epochos dailininkė, savo darbuose jautriai ir originaliai panaudojanti įvairių epochų bei kultūrų elementus. Šioje parodoje skleidžiasi harmonija, kurią dvasingi žmonės pasiryžę dovanoti visoms gyvoms būtybėms.

Paroda veiks iki Lapkričio 7 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Paroda Šilkas