Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 16d. 14:32

Klaipėdoje iškilmingai duotas startas laivybos sezonui

Klaipėda ruošiasi laivų paradui
L. Sėlenienės nuotr. / Burlaivis "Meridianas"

Klaipėdoje savaitgalį švartavosi gausybė laivų. Krantines ramstė ir mažyčiai laiveliai, ir grėsmingai atrodantys kariniai laivai. Taip Klaipėda davė startą laivybos sezono pradžiai, kurios renginius vainikavo naktinis laivų paradas.

Klaipėda, atrodo, jau pasiruošusi vasarai. Įvairiausi laivai čia suplaukė pažymėti laivybos sezono starto. Šia proga iškeltos ir Klaipėdos simbolio „Meridiano“ baltutėlės burės.

Kruizinių laivų terminale išsirikiavo Karinių jūrų pajėgų desantas. Visi norintieji galėjo apžiūrėti ne tik karių amuniciją, o ir karinius laivus. Atgimimo aikštėje būsimieji jūrininkai visus norinčius mokė rišti jūrinius mazgus, perduoti vėliavėlių pagalba pranešimus ir kitų toli nuo kranto prireikiančių gudrybių.

Simbolinę, laivybos sezono pradžią žyminčią datą priesaikos žodžius ištarė mokslus baigę Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventai.

Irklus šia proga surėmė kanojininkų ir baidarininkų pirmenybėse sudalyvavę jauniai.

O visą Klaipėdą sujudinusią šventę saulei nusileidus vainikavo mariomis nusidriekianti laivų vilkstinė. Kelios dešimtys įvairių organizacijų laivų dalyvavo jau šeštajame laivų parade. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės