Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – išskirtinis Liudo Mockūno koncertas

Liudas Mockūnas šeštadienį gros buvusioje Klaipėdos Vydūno mokykloje, kur dabar šeimininkauja menininkų bendruomenė.
Mokyklos nuotr. / Liudas Mockūnas šeštadienį gros buvusioje Klaipėdos Vydūno mokykloje, kur dabar šeimininkauja menininkų bendruomenė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 3 d. Mokykloje (Daržų g. 18, Klaipėda) vienas geriausių Lietuvos saksofonininkų, džiazo virtuozas Liudas Mockūnas gros kartu su eksperimentinio džiazo grupe „Angel“ (Stephan Sieben – gitara, Håkon Berree – būgnai, Adam Pultz Meldye – kontrabosas. Danija).

Liudas Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas free džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, atsiribojantį nuo stilistinių dogmų, prisodrintą multifoninių technikų, ekspresyvių garsinių iškrovų ir perpūtimų, neįprastų garsinių efektų. Įgijęs ir džiazo, ir akademinį muzikinį išsilavinimą, giliai jaučiantis ir valdantis plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos.

L. Mockūnas pelnytai vadinamas Lietuvos džiazo ambasadoriumi. Jis nuolat muzikuoja tarptautinės sudėties grupėse, yra įvairių tarptautinių projektų iniciatorius. Tarptautinė saksofonininko karjera ypač suaktyvėjo 1999 m. pradėjus studijas Kopenhagoje. Su danų būgnininku Stefanu Pasborgu 2000 m. suformavo puikiai įvertintą grupę „Toxikum“, ir jos to paties pavadinimo albumas Danijoje buvo pripažintas 2004 metų džiazo atradimu (Jazz Discovery of the Year 2004).

Prieš L. Mockūno ir trio „Angel“ koncertą numatoma  Tarptautinio mažųjų kino formų festivalio TINKLAI muzikinių filmų peržiūra. Vėliau vakarą tęs klaipėdiečiams puikiai žinomos grupės [Klaipeda SKA foundation] ir Hit Kick.

Vyksmas prasidės lapkričio 3 d. Mokykloje (Daržų g. 18, Klaipėda) nuo 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Klaipėda Mokykla
Sužinokite daugiau