TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje prasidėjusioje kelionėje į Prūsiją – galimybė pavaikščioti apsiavus vyžas

Karaliaučiaus prekybinio ir kultūrinio gyvenimo centras – Knypava (Kneiphofas).
Illustrirte Zeitung. Bd. 3. 1844 m. nuotr. / Karaliaučiaus prekybinio ir kultūrinio gyvenimo centras – Knypava (Kneiphofas).
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 17 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) buvo atidaryta paroda „Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją. Skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti“. Ją muziejaus lankytojai galės aplankyti iki vasario 28-osios.

K.Donelaičio atminimui skirtą parodą sudaro keletas dalių. Prie muziejaus esančiuose lauko ekspozicijos stenduose praeiviai net ir neužsukę į muziejų jau gali susipažinti su K.Donelaičio biografija, jo kūrinių ištraukomis.

Muziejaus viduje esančioje parodų salėje lankytojams pristatomos dvi temos: XVIII a. Prūsija bei K.Donelaičio gyvenimas ir veikla, kūrinių sklaida pasaulyje, jo atminimo įamžinimas.

Pirmąją temą atskleidžiančiuose stenduose Prūsija parodoma ne tik kaip monarchija, kuri turėjo veiksmingą valstybės ūkio tvarkymo sistemą, centralizuotą valdžią, reformuotą ir didelę kariuomenę, bet ir kaip valstybė, kurioje buvo palanki erdvė lietuvių kalbai ir kultūrai plėtotis.

Antrajai temai skirtuose stenduose eksponuojamos K.Donelaičio rankraščių faksimilės, saugomos Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bibliotekos Rankraščių skyriuje, kiti su šios asmenybės gyvenimu susiję dokumentai, žemėlapiai, vaizdai. T

Į muziejų užsukę klaipėdiečiai bei miesto svečiai turi progą ne tik apžiūrėti parodą, bet ir pasižiūrėti filmą „K.Donelaitis, Tolminkiemis ir mes“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą