TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – spektaklis pagal nemirtingojo I.Turgenevo pjesę

Klaipėdos dramos teatras penktadienį žiūrovams pateiks staigmeną – spektaklį pagal I.Turgenevo pjesę „Įnamis“.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Klaipėdos dramos teatras penktadienį žiūrovams pateiks staigmeną – spektaklį pagal I.Turgenevo pjesę „Įnamis“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Klaipėdos dramos teatras sausio 30-ąją žiūrovams pristatys naujausiąją premjerą – spektaklį pagal Ivano Turgenevo pjesę „Įnamis“.

Spektaklio režisierius – klaipėdiečiams jau puikiai pažįstamas režisierius, dažnas Dramos teatro svečias Arvydas Lebeliūnas. Spektaklyje vaidins Igoris Reklaitis, Vytautas Paukštė, Darius Meškauskas, Rimantas Pelakauskas, Monika Vaičiulytė, Valentina Leonavičiūtė, Kazimieras Žvinklys, Česlovas Judeikis, Vaidas Jočys, Toma Gailiutė, Simona Šakinytė bei Edvardas Brazys.

“Įnamio“ siužetas iš pažiūros neįmantrus – primenantis mūsų dienų televizijos serialus su slaptomis dramomis, ašaromis, beširdžiais turčiais ir gailestingais varguoliais. Čia staiga išaiškėja viena neaiški tėvystė – tarsi pjesė būtų sukurta pagal visus šiuolaikinius žanro kanonus. Jei tik Turgenevas nebūtų Turgenevas. Jam šitoje tipinėje melodramiškoje situacijoje įdomūs kiek kiti dalykai – ne melodraminiai ūturiavimai, bet psichologinės gelmės. Kas nutinka žmogaus sieloje, kai jis, galutinai įvytas į kampą, staiga ima maištauti – iš visiškos nevilties, galutinai užguitas nuolatinių patyčių ir pažeminimų? Kaip reaguoja aplinkiniai, vietoje pažemintos aukos staiga su siaubu išvydę baudėją ir patys pajutę kartų pažeminimo skonį?

Turgenevo „Įnamis“ – tai pjesė apie karalius, netikėtai pavirstančius juokdariais, ir apie juokdarius, pavirstančius karaliais. Tai pjesė apie žmogiškumą ir jo pergalę – sunkią, skaudžią, kainavusią daugybę pažeminimų, tačiau neabejotiną pergalę. Ir tai anaiptol ne banalus „happy end’as“, kai tobulas gėris triumfuoja, o tobulas blogis sunaikinamas.

„Įnamio“ premjera – penktadienį, 18 val., Žvejų rūmuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau