Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 22d. 18:23

Klaipėdos centre – palaikymo akcija baltarusių menininkui

Klaipėdos centre surengta meninė akcija praėjo ramiai.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos centre surengta meninė akcija praėjo ramiai.

Uostamiesčio menininkai pirmadienio vakarą miesto centre surengė palaikymo akciją Baltarusijos teisėsaugos smurtą patyrusiam menininkui Michailui Gulinui.

Menininkai į Atgimimo aikštę atsinešė figūras, lygiai tokias pačias, kaip ir M.Gulinas rengė akciją Minske. Iš figūrų dėliotos skulptūros, įvairios kompozicijos. Klaipėdiečiai į tokią akciją nereagavo – visi skubėjo rudens lapų nuklotais šaligatviais. 

Tačiau M.Gulinui tokia iš pažiūros nekalta akcija baigė tardymais ir teismais.

Goethe's Institutas inicijavo tarptautinį projektą „Goint Public“. Apie galimybes viešai pasisakyti“ Lietuvoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Jo metu menininkai rengė menines akcijas viešose erdvėse. 

Uostamiestyje rezidavo keturi menininkai – baltarusiai Michailas Gulinas, Antonina Slobodčikova, Andrejus Buselas ir rusė Katerina Čerevko. Meninės akcijos ir intervencijos su vietine publika praėjo ramiai be jokių replikų. Tačiau Baltarusijoje ši akcija buvo sutikta visiškai priešingai. 

Dar prieš renginį anonsuota, kad Michailas Gulinas po aikštę nešios dideles geometrines figūras. Figūros tam tikrą turinį įgaus tik bendraujant su praeiviais. 

Spalio 9-ąją menininkas drauge su keliais savanoriais pagalbininkais vaikščiojo po Kalinino, J.Kolaso, Nepriklausomybės ir Spalio aikštes ir iš figūrų dėliojo skulptūras. Paskutinėje aikštėje menininkas ir jo pagalbininkai buvo sulaikyti. Tardymo metu studentai sumušti, vienas itin stipriai, o M.Gulinas apie tai išdrįsęs prabilti žurnalistams neteko darbo universitete, kur architektūros fakulteto studentams dėstė  piešimą, skulptūrą ir akvarelę. 

„Šis menininkas įsitikinęs, kad kiekvienas turi teisę kurti savo šalyje. Pranešime jam apie palaikymo akciją Klaipėdoje“, - teigė menininkas Juozas Laivys, tuo metu, kai buvo suimtas M.Gulinas, viešėjęs Minske. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

16:30
01:11
00:56

Esports namai

URBAN˙/