Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos Etnokultūros centre baigiamas austi „Metų takas“

„Obelija“ koncertuos šeštadienį Klaipėdos etnokultūros centre.
Etnokultūros centro nuotr. / „Obelija“ koncertuos šeštadienį Klaipėdos etnokultūros centre.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį 16 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į folkloro grupės „Obelija“ koncertą bei akcijos „Metų takas“ pabaigtuves. Lapkričio mėnesį prasidėjusi akcija subūrė daugiau nei šimtą klaipėdiečių, kurie bendromis jėgomis nuaudė didžiulį audinį – taką, tarsi tiltą į Naujus metus.

Šeštadienį audimo staklės bus sustabdytos, o Metų takas iš Tautinio kostiumo studijos (Bažnyčių g. 4), bus iškilmingai atneštas į Etnokultūros centro salę (Daržų g. 10), kur ir vyks akcijos pabaigtuvės. Renginio metu klaipėdiečių audinyje surasime įaustą ir vaikišką rūpestį, nusiraminimą, ir  brandų tikėjimą, meilę bei atgimstančio Kalėdų stebuklo laukimą. Vakaro adventinę  nuotaiką kurs vilniečių folkloro kolektyvas, pasivadinęs „Obelijos“ vardu. 

Obeliją dzūkai dar atmena reiškus apleistą obelų sodą. Šios jaunimo grupės, kurią vienija meilė senajai lietuviškai dainai, tikslas – liaudies dainas kaip ir tas obelaites atgaivinti. Grupės nariai melodijų ieško ne tik dainynuose, bet ir rengia ekspedicijas, siekdami perimti dainavimo tradicijas ir kartu įgauti  neįkainojamos patirties bei „pasikrauti“ nuostabios tyrų kaimo žmonių energijos.

Liaudies dainas „Obelijos“ nariai paįvairina senovinio būgno skambesiu, kanklėmis, smuiku, dūdele ar skudučiais, taipogi sukurdami daugiau skirtingų balsų. Senų laikų dvasią papildo kostiumai bei aksesuarai, rekonstruoti remiantis XIII-XIVa. LDK archeologiniais radiniais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą