Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos etnokultūros centre – riešinių paroda

Etnokultūros centre bus diskutuojama apie tradicijas.
Organizatorių nuotr. / Etnokultūros centre bus eksponuojamos riešinės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį 16 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma tautodailininkės Eglės Pečiurienės sukurtų riešinių paroda.

Prieš daugiau nei šimtą metų buvusi populiari garderobo dalis – riešinės  – šiandien tapo vėl itin madingos. Riešinės nešiojamos ne tik kaip tautinio kostiumo dalis, bet ir kaip puošiantis ir šildantis madingas aksesuaras prie bet kokių drabužių. Karoliukais tviskantys mezginiai ne tik puošnūs, bet  ir maloniai šildo, esant žvarbiam orui. Šiandien mezgančiųjų riešines yra itin daug, tačiau tikrų šios srities meistrų – kur kas mažiau.

Tautodailininkės Eglė Pečiurienės megztos riešinės abejingų nepalieka. Stebina raštų gausumas, kūrybingas spalvų derinimas, mezgimo preciziškumas. Šiais metais jonaviškės riešinės  pelnė  aukščiausią pripažinimą – joms  suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas.

Eglė Pečiūrienė – meniškos prigimties žmogus. Nuo jaunųmės rašo eiles, dalyvavo  Jonavos poezijos klubo „Šaltinis“ veikloje. Rankdarbių kūrybos pradžia tautodailininkė laiko paprasčiausią siuvinėjimą kryželiu. Vėliau itin pamėgo mezginius, ypač sudėtingus, kurie reikalavo daug išmonės ir kantrybės. 

2004 metais, pabaigusi floristikos kursus ir įgijusi floristės specialybę, E. Pečiurienė kūrė koliažus iš džiovintų augalų. Dalyvavo mugėse Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, kur susižavėjo tautiniais gaminiais. Tai paskatino kurti šiandienai aktualius produktus – pradėjo megzti pirštines, riešines, kurios dar labiau atskleidė talentingą asmenybę.  2010 metais E. Pečiurienė  buvo pakviesta tapti tautodailininkų sąjungos nare. 2011 metais surengė pirmąją  riešinių ir koliažų paroda Jonavos krašto muziejuje. 2012 m. gautas sertifikatas liudija, kad tautodailininkės darbus galima laikyti tautinio paveldo pavyzdžiais.

Kviečiame pasigėrėti unikaliais E. Pečiurienės darbais bei susipažinti su jų autore. Riešinių paroda Etnokultūros centre veiks iki gruodžio 21 d. 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau