Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 23d. 22:22

Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje – popietė su Leonidu Donskiu

Leonidas Donskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Leonidas Donskis

Penktadienį 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas susitikimas su europarlamentaru Leonidu Donskiu bei knygų „Paralelinės tikrovės“ ir „Pokalbiai be pykčio“ pristatymas.

Praėjus dvejiems metams po pirmojo autoriaus susitikimo su aforizmo žanru, įamžinto „Mažajame patirties žemėlapyje“, L. Donskis naujojoje knygoje „Paralelinės tikrovės“ išdrįsta nutolti nuo grynojo aforizmo formos, žaidžia ir eksperimentuoja su juo, nevengia ilgesnių filosofinių apmąstymų, trumpų istorijų, trūkinėjančių esė ir įžvalgų politikos, meilės, literatūros, meno temomis. Tokias įvairių formų variacijas galima pavadinti „mažosiomis europietiškomis istorijomis“ su moralizuojančia filosofine pabaiga, kurių europietiškumas nulemtas ne tik topografijos – naujoji knyga gimė gyvenant Briuselyje ir keliaujant po Europą, bet ir Europai būdingos problematikos: kanono ir moderniosios kultūros, tradicijos ir modernybės, kultūrų bendrabūvio ir disonansų sankirtų. „Paralelines tikroves“ iliustruoja Leonido žmonos Jolantos fotografijos, darytos Briuselyje, Lietuvoje, Izraelyje

Kita knyga, glaudžiai susijusi su Leonido Donskio vardu tai ilgai laukti „Pokalbiai be pykčio“ – legendinės nuo 2003 iki 2009 m. gyvavusios pokalbių laidos „Be pykčio“, rengtos Studijos „Be pykčio“ ir transliuotos Lietuvos televizijos, speciali knyga, kurioje – atrinkti 18 interviu, kuriuose laidos vedėjas Leonidas Donskis kalbino Justiną Marcinkevičių, Mstislavą Rostropovičių, Valdą Adamkų, Joną Meką, Vytautą Landsbergį, Andrejų Piontkovskį bei kitus. Pokalbius atrinko ir knygai parengė buvusi laidos redaktorė Birutė Garbaravičienė, bendradarbiaudama su „SC Baltic Media“ išleido leidykla „Versus aureus“. Skaitytojai knygoje ras ir tris interviu su užsienio rašytojais: Tracy Chevallier, Peru Olovu Enquistu ir britu Philipu Pullmanu.
 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės