Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 9d. 09:07

Klaipėdos jubiliejui – kaligrafijos paroda

Vladimiro Chaikos iš Rusijos darbas „Klaipėda is my love“.
P.Domšaičio galerijos iliustracija / Vladimiro Chaikos iš Rusijos darbas „Klaipėda is my love“.

Ketvirtadienį LDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) įvyks tarptautinės kaligrafijos ir rašto meno parodos „Kaligrafija ant burių“ pristatymas visuomenei. Ši paroda – tai pirmasis tęstinio tarptautinio projekto „Kaligrafija Klaipėdai“, skirto Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejui, etapas.

Buvo surengtas tarptautinis kaligrafijos ir rašto darbų konkursas, kurio metu atrinkti darbai pristatomi parodoje. Parodą lydės edukacinė programa, skirta vaikams ir suaugusiems, norintiems susipažinti su rašto meno estetika ir galimybėmis.

Parodoje „Kaligrafija ant burių“ dalyvauja 40 menininkų iš 9 pasaulio šalių: Austrijos, Vokietijos, Izraelio, Rumunijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Vertinimo komisija atrinks įdomiausius ir labiausiai Klaipėdos dvasią atspindinčius 12 kūrinių, kurie II projekto etape bus atspausdinti ant specialių tentų, įtvirtintų metalo konstrukcijose, imituojančiose bures, ir 2012 m. vasarą eksponuojami viešoje miesto erdvėje – Danės upėje. Tokiu būdu bus ne tik populiarinamas kaligrafijos menas, bet ir jungtiniame projekte pristatyti Klaipėdos miestą charakterizuojantys ženklai –  uostamiestį simbolizuojančios burės ir rašto menas.

Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine. Prie šio vardo įtvirtinimo itin prisidėjo garsus kaligrafijos meistras prof. Algis Kliševičius (1950–2008). Jo dėka per pastaruosius du dešimtmečius uostamiestyje susibūrė stipri menininkų kaligrafų grupė, tęsianti  Antano Kučo, Alberto Gursko ir kitų Lietuvos kaligrafijos meistrų suformuotas tradicijas.

Klaipėdoje inicijuotos ir vyko  keturios Lietuvos šrifto ir kaligrafijos parodos „Rašto menas“, (1992, 1999, 2004, 2009), nuolat rengiami įvairūs kaligrafiniai projektai. Klaipėdoje nuo 2006 m. leidžiamas vienintelis Lietuvoje tęstinis leidinys „Kaligrafijos sąsiuviniai“, kuris  populiarina ir propaguoja kaligrafijos meną tarp profesionalų ir mėgėjų.

Siekdami paminėti miesto jubiliejų, projekto kuratoriai – menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis pakvietė menininkus dalyvauti kaligrafijos ir rašto meno projekte, tuo pagarsinant rašto meno unikalumą ir svarbą bei atskleidžiant savitą Klaipėdos dvasią. 

Paroda P.Domšaičio galerijoje veiks iki vasario 29 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/