TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos koncertų salėje – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio aidai

Festivalyje kūrinius atliks styginių kvartetas „Chordos“.
Koncertų salės nuotr. / Festivalyje kūrinius atliks styginių kvartetas „Chordos“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje vykstanti festivalis „Permainų muzika“ ir toliau džiugina savo gerbėjus. Šį trečiadienį žadama nustebinti programa „Šokiai anapus Čiurlionio“.

Ją atliks šiuolaikinės muzikos propaguotojas styginių kvartetas „Chordos“. Anot organizatorių, koncerto programa intriguos naujais skambesiais bei plačia stilistine kūrinių įvairove.

Pirmiausia klausytojai išgirs netradicinius griežimo būdus Vytauto V.Jurgučio opuse „Elipsės“.
Koncerte skambės ir dirigento bei kompozitoriaus Vykinto Baltako kūrinys. Šiuo metu Belgijoje gyvenančio autoriaus kūriniai išsiskiria visapusiškumu ir muzikiniu grynumu. Tai būdinga ir koncerte skambėsiančiai kompozicijai styginių kvartetui „b(el) tree“.

Prie kvarteto prisijungus Antanui Kučinskui ir Antanui Jasenkai bus atlikta jų kompozicija „Anapus Čiurlionio“. Jos ištakos – M.K.Čiurlionio kvartetas, kurio medžiaga buvo interpretuota kaip kompiuterinių komandų rinkinys ir konvertuota į visiškai neatpažįstamą skambesį, paįvairinant jį gyvai atliekamais elektroniniais efektais. Kvarteto ir elektronikos dialogą dar papildys Džiugo Katino vaizdo projekcija, taip pat kuriama realiuoju laiku. 

Antroje koncerto dalyje atlikėjai ir klausytojai galės pajusti amerikiečio Johno Adamso minimalistinių „šokių“ svaigulį. Kūrinio „John's Book of Alleged Dances“ pavadinimą pažodžiui galima versti „Džono menamų šokių knyga“. Pasak kompozitoriaus, „šokiai yra menami, nes jų žingsneliai dar turi būti sukurti“. J.Adamsas paėmė populiarias angliškų šokių melodijų daineles ir jas meistriškai perkomponavo.

Programa „Šokiai anapus Čiurlionio“ klausytojų lauks trečiadienį, 18 val., Klaipėdos koncertų salėje.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą