Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje – tarptautinė kaligrafijos ir rašto meno paroda

Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine.
Donatos Porvaneckaitės kūryba / Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dailės muziejus sausį ir vasarį klaipėdiečius kviečia į tarptautinę kaligrafijos ir rašto meno parodą „Kaligrafija ant burių“, atidarytą Prano Domšaičio galerijoje.

Ši paroda – pirmasis tęstinio tarptautinio projekto „Kaligrafija Klaipėdai“, skirto Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejui, etapas. Buvo surengtas tarptautinis kaligrafijos ir rašto darbų konkursas, kurio metu atrinkti darbai pristatomi parodoje. Parodą lydi edukacinė programa, skirta vaikams ir suaugusiems, norintiems susipažinti su rašto meno estetika ir galimybėmis.

Parodoje „Kaligrafija ant burių“ dalyvauja 40 menininkų iš 10 pasaulio šalių: Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Rumunijos, Japonijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Vertinimo komisija atrinks įdomiausius ir labiausiai Klaipėdos dvasią atspindinčius 12 kūrinių, kurie II-jame projekto etape bus atspausdinti ant specialių tentų, įtvirtintų metalo konstrukcijose, imituojančiose bures, ir 2012 m. vasarą eksponuojami viešoje miesto erdvėje – Danės upėje. Tokiu būdu bus ne tik populiarinamas kaligrafijos menas, bet ir Klaipėdos miestą charakterizuojantys ženklai –  uostamiestį simbolizuojančios burės ir rašto menas.

Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine. Prie šio vardo įtvirtinimo itin prisidėjo garsus kaligrafijos meistras prof. Algis Kliševičius (1950–2008). Jo dėka per pastaruosius du dešimtmečius uostamiestyje susibūrė stipri menininkų kaligrafų grupė, tęsianti  Antano Kučo, Alberto Gursko ir kitų Lietuvos kaligrafijos meistrų suformuotas tradicijas.

Klaipėdoje inicijuotos ir vyko  keturios Lietuvos šrifto ir kaligrafijos parodos „Rašto menas“, (1992,1999, 2004, 2009), nuolat rengiami įvairūs kaligrafiniai projektai. Klaipėdoje nuo 2006 m. leidžiamas vienintelis Lietuvoje tęstinis leidinys “Kaligrafijos sąsiuviniai“, kuris  populiarina ir propaguoja kaligrafijos meną tarp profesionalų ir mėgėjų.

Paroda Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) veiks iki vasario 29 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą