Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klasikinė muzika persikėlė į naują formatą

Projekto „Vaidilos klasika“ dalyvis Petras Geniušas kartu su savo sūnumi Luku Geniušu atvirai diskusijai ir pokalbiui persikėlė į Vilniaus g. esančią kavinę.
Organizatorių nuotr. / Projekto „Vaidilos klasika“ dalyvis Petras Geniušas kartu su savo sūnumi Luku Geniušu atvirai diskusijai ir pokalbiui persikėlė į Vilniaus g. esančią kavinę.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Projekto „Vaidilos klasika“ dalyvis ir rugsėjo 21 d. vyksiančio iškilmingo sezono atidarymo svečias Petras Geniušas kartu su savo sūnumi Luku Geniušu atvirai diskusijai ir pokalbiui šiandien persikėlė į naują formatą – Vilniaus g. esančią kavinę.

Susirinkę klausytojai – meno, muzikos mylėtojai, profesoriaus studentai – su džiaugsmu atėjo pasiklausyti kaip visada įdomių pianistų minčių apie muziką, kūrybą, meną, gyvenimą ir dar daugiau. Betarpiškas ir interaktyvus pokalbis vystėsi nuo paprastų ir kasdienių menininkų įpročių, tokių kaip pavyzdžui, Luko nevalgymas ištisas valandas prieš koncertą, kadangi “kūnas tuo metu susikausto, o siela ruošiasi“ iki filosofinių pamąstymų, kas yra menas ir kada jis prasideda, atliekant kūrinį.

„Vieni atlikėjai gali groti greitai, o kiti ekspresyviai ir giliai. O jeigu gali groti ir taip, ir taip – tau jau vadinama menu,” – savo mintis dėstė P.Geniušas. Paklausus, ką pianistams reiškia „klasika 21 amžiuje“, atsakymas privertė susimąstyti ir su menu visai nesusijusią auditoriją: klasika visuomet išliks klasika,“ – sakė P.Geniušas. Kiekvienas išsilavinęs žmogus turi žinoti, kas yra klasika ir iš skirtingos didelio srauto informacijos turi gebėti atsirinkti, kas yra tikra, ir kas ne.“

Daugiau apie vykusį pokalbį ir itin atvirai kalbėjusius žinomus pianistus, bus galima paskaityti interviu formate prieš pat projekto „Vaidilos klasika“ atidarymo koncertą, kuris vyks rugsėjo 21 d. 19 val. „Vaidilos teatre.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą